Marin Ranteš
8. lipnja 2021

Naš najbolji BMX-aš slobodnog stila vratio se u vrhunsku formu i ostvario još jedan povijesni rezultat…

U sklopu Svjetskog prvenstva u urbanom biciklizmu koje se ovih dana održava u Montpellieru u Francuskoj, Varaždinac Marin Ranteš je jučer sjajnim vožnjama došao do brončane medalje u BMX-u slobodnog stila.

U ovom trenutku se ne možemo sjetiti ikojeg drugog hrvatskog reprezentativca koji je osvojio medalju na Svjetskim prvenstvima u biciklizmu, izuzev Josipa Rumca koji je 2012. godine osvojio juniorsku broncu u cestovnom biciklizmu.

Marin je inače 2018. osvojio Svjetski kup u BMX Freestyleu, a bronca na Svjetskom prvenstvu je upotpunila njegovu karijeru kao još jedan uspjeh hrvatskog BMX sporta!

Jučer je u finalnoj vožnji svjetsko zlato pripalo Australcu Loganu Martinu (AUS), a srebro je osvojio Daniel Sandoval (SAD).

Klikni za pregled Marinove druge vožnje kojom je potvrdio broncu (na 1:04:53). Snimku možeš, naravno, pogledati i od početka. (EDIT: Vlasnik materijala nas izgleda ne voli, pa moraš napraviti ekstra klik za ovaj video)

Još detalja o Rantinom jučerašnjem povijesnom uspjehu provjeri na stranicama njegovog glavnog sponzora: redbull.com/hr