Gotovo 2000 biciklista i biciklistica iz 42 države okupilo se u nedjelju na startu na Vrbskom jezeru, na drugoj izvedbi utrke za svjetsku gravel seriju…
U elitnoj konkurenciji su na 136 km dugoj stazi pobjedu u nedjelju odnijeli Danac Magnus Bak Klaris i Nizozemka Geerike Schreurs. Na startu ispred hotela Schloss na rivijeri u Veldenu u elitnoj kategoriji okupio se velik broj profesionalaca, sadašnjih i bivših, ali i poluprofesionalaca. Za njima su naravno startali rekreativci u dobnim kategorijama ili u otvorenim kategorijama dugih i kraćih staza. Organizatori su pripremili za svakoga ponešto, a na najkraćoj stazi vožnje su se odvijale već u subotu.

Svitić, Acs, Katalenić, Bjeloš, Bukovac
Wörthersee je naravno najbliža destinacija svjetske gravel serije, pa je oko Vrbskog jezera u subotu i nedjelju vozilo dosta hrvatskih biciklista.
Na najduljoj trasi od 136 km, u kategoriji M 35-39, Dean Svitić (Bk Žminj) zauzeo je 34 mjesto, a Igor Acs (Willier Chaoyang) bio je 62. U slijedećoj dobnoj kategoriji, onoj pod nazivom M 40-44, Tomislav Katalenić (BK Mag Rab) zauzeo je 29. mjesto, dok je Vedran Bjeloš (Garmin) utrku završio na 54. poziciji.
Na srednje dugoj trasi od 84 km, Denis Bukovac je nakon krivog skretanja završio na 38. mjestu u svojoj kategoriji M 60-64.
Hrvatski biciklisti završili su utrku i u rekreatvnoj konkurenciji na kraćoj trasi od 68 kilometara, za koju nisu objavljeni rezultati relativno prema postignutim vremenima, već prema abecednom redoslijedu.





Zapaženi Slovenci
Nastupili su i slovenski biciklisti i biciklistice, a neki među njima su oastvarili zapažene rezultate.
Na dugoj stazi istaknimo Tadeja Sedara (Spezzotto Cycling), koji je pobijedio u dobnoj kategoriji od 19 do 34 godine, u konkurenciji od čak 183 biciklista (dosta njih nije završilo utrku). U svojim dobnim kategorijama su u prvoj desetorici završili još Uroš Vene (Team Granfondo Slovenija) na 5., Tomaž Kališnik (KD Mengeš) na 8., Matjaž Kovač (KK Izvir Vipava) na 7. i Igor Cornacchini (Scott Team Kranj) na 8. mjestu.
Na kraćoj trasi od 84 km, u kategoriji od 65 do 69 godina, u ciljnom sprintu je pobijedio svestrani Andrej Žavbi (Tuš team). Marjetka Conradi (KD Slovenske specjalkarke) bila je osma u svojoj kategoriji.
Sve rezultate provjeri na www.woerthersee-gravel.com
Video: kako je bilo u nedjelju na startu
Fotografije Sport-IT