“On-off
Bike park Tršće Human Fish Gravel “Ciklocentar” SloEnduro
2. svibnja 2018

Druga utrka prvog XCM kupa Istre održana je u Novigradu na Praznik rada 

Prvi maj svatko obilježava na svoj način, a velik broj radnih ljudi odlučio je provesti taj dan na MTB maratonu u Novigradu. Utrku je po četvrti puta organizirao BK Novigrad, a ove godine njeni se rezultati računaju u ukupnom poretku Kupa Istre u MTB maratonu.

Oko 80 natjecateljica i natjecatelja odlučilo je okušati se na kraćoj trasi duljine 40 km, a na duljoj trasi od 60 km i oko 900 m visinske razlike provozalo se njih četrdeset.

Staza je bila brza i mjestimice tehnički zahtjevna, a mnogima će ostati u lijepom sjećanju radi sjajnih single trailova u sumi iznad rijeke Mirne, zahtjevnih spustova do same rijeke te brze vožnje po nasipima.

Oko 11 sati nekih je 120 biciklistica i biciklista krenulo na prvi dio vožnje, revijalni prolazak kroz Novigrad, a kod sportske dvorane krenuo je pravi start utrke.

Na kraćoj je trasi pobijedio Evgen Pevec (Energijateam.com) a najbolja vozačica bila je Ana Podpečan (Calcit Bike). Na duljoj trasi pobijedio je Matej Lovše (Tuš Team), za dlaku ispred Boruta Ramšaka (Ganesha team). Jedina natjecatečljica na duljoj trasi, domaća predstavnica Andrea Kiršić, bila je u ukupnom poretku odlična 17.

Biciklisti su iz Novigrada otišli bogatiji za lijepe nagrade, spontani aplauz publike te s iskrenom zahvalom Novigradu i njegovoj turističkoj zajednici.


Ana Podpečan

Najbolji po kategorijama

40 km

Juniori
1. Marko Ruba (Adrenalina)
2. Ivan Peruško (BK Axa)
3. Noa Bertović (BK Axa)

U30
1. Timotej Leskovšek (KD Hrastnik)
2. Martin Legović (BK Novigrad)
3. Manuel Brajković (Adrenalina)

U45
1. Evgen Pevec (Energija.com)
2. Tomaž Kučan (KD Rajd)
3. Saša Vidović (BK Grobnik)

45+
1. Alfredo Benić (BK Campetto)
2. Drago Bonas
3. Loris Bilić (Adrenalina)

Žene
1. Ana Podpečan (Calcit Bike)
2. Maja Zupan (Bled Bike)
3. Donatella Cosliani (SC Cottur A.S.D.)


Andrea Kiršić – doslovno bez konkurencije

60 km

U30
1. Jakob Smolnikar (Energijateam.com)
2. Aleš Čibej (KK Ravne)
3. David Ivartnik (Energijateam.com)

U45
1. Matej Lovše (Tuš Team)
2. Borut Ramšak (Ganesha Team)
3. Cristian Poberai (Collio Bike)

45+
1. Peter Vesel (KD Uni)
2. Loris Tomat (ASD Valchiaro)
3. Srečko Križnič (DEŠ Fleš)

Rezultati
40 km ukupno
40 km po kategorijama
60 km ukupno
60 km po kategorijama

Fotografije: Matej Damijanić, pogledaj i fotogaleriju


Lovše & Moko nisu nam priuštili brutalni sprint za pobjedu

“On-off
Human Fish Gravel “Ciklocentar” SloEnduro Bike park Tršće
Prati nas