Kamenjak Rocky Trails
4. travnja 2023

Bogati MTB vikend na krajnjem jugu Istre ugostio je solidnu međunarodnu konkurenciju. Održani su Kamenjak Rocky Trails XCO i Rocky Trails maraton…

Premantura i poluotok Kamenjak prošlog su vikenda ugostili Festival brdskog biciklizma. U subotu je održano 25. izdanje XC utrke 25. Kamenjak Rocky Trails XCO kategorije UCI C1 kategorije, a nedjelja je bila rezervirana za MTB maraton koji se računao i kao Nacionalno prvenstvo.

25. Kamenjak Rocky Trails XCO

Brdski biciklisti i biciklistice iz čak osamnaest zemalja, uključujući i Novi Zeland, zaposjeli su najjužniji dio Istre.

Žene elite

U ženskoj elitnoj kategoriji pobjedu je tada odnijela Poljakinja Zuzana Krzystala (Pho3nix Cycling Team), druga je bila Slovenka Tanja Žakelj s dobrom minutom zaostatka, a treća njena zemljakinja Vita Movrin koja je zaostala daljnjih dvadeset sekundi .

Muškarci elite

Prvoplasirani Francuz Maxime Loreto (Massi) u utrci od šest krugova za samo deset sekundi je prestigao drugoplasiranog Nijemca Svena Strahleja (Cube Next Generation XC). Treći je bio Talijan Mirko Tabacchi (RDR Italia Factory), koji je kasnio više od minute.

Juniori i kadeti

U vrlo jakoj kategoriji juniora nakon četiri kruga pobjedu je proslavio Slovenac Blaž Kavčič (KK Završnica) koji je za gotovo minutu i pol prestigao svog najbližeg pratitelja Talijana Alessija Paludgnacha (ASD Bandiziol Cycling Team). treći je bio Novozelanđanin Ethan Woods (Team Talley’s – Kiwi MTB Collective ). U konkurenciji juniorki pobjeda je otišla na Novi Zeland: Maria Laurie (Team Talley’s – Kiwi MTB Collective).

U kategoriji kadetapobijedio je Poljak Piotr Hankus, a drugi je bio Kociper Mizuro (oba Pho3nix Cycling Team), treće mjesto osvojio je Filip Boškin (MBK Črni Vrh). U konkurenciji kadetkinja najbrža je bila Meta Tancik (Misser Junior Team).

Rezultati: Muški elite
Rezultati: Žene elite, juniori i juniorke
Rezultati: Master i kadetii U17
Rezultati: U9, U11, U13 i U15

9. Rocky Trails maraton

Na stazi dugoj 20 kilometara, koja se proteže cijelim rtom Kamenjak, natjecatelji i natjecateljice vozili su različit broj krugova. U elitnoj muškoj kategoriji borba za pobjedu odlučena je tek u ciljnom sprintu kojega je dobio Švicarac Casey South (završio utrku s vremenom dva sata, 12 minuta i 53 sekunde). Nadmašio je svog ekipnog kolegu, Talijana Jakoba Dorgionija (obojica Torpado Factory Team), a Nijemac Felix Fritzsch (r2-bike.com MTN Crew) bio je treći s više od tri minute zaostatka. U ženskoj kategoriji pobjedu je slavila Litvanka Katazina Sosna (Torpado Tvornički tim).

Nacionalno XCM prvenstvo 2023.

Elite muški

1 – Anthony Bilić (Four es International project)