2. studenoga 2022

Utrka ovogodišnjeg nacionalnog prvenstva u disciplini enduro održana je po suhom i sunčanom, gotovo ljetnom vremenu. Utrku je završilo 77 natjecatelja…

Ovogodišnje izdanje već tradicionalnog događaja Enduro Perun, održano proteklog vikenda iznad Omiša (brdo Perun), računalo se i kao nacionalno prvenstvo u MTB disciplini enduro. Prvenstvo je bilo otvorenog tipa jer su nastupili i natjecatelji iz inozemstva (ovo je bila jedna od kvalifikacijskih utrka za svjetsku seriju EWS).

NP enduro 2022: Najbolji po kategorijama

U konkurenciji za Nacionalno prvenstvo u najjačoj kategoriji M1 utrku je završilo osam natjecatelja. U ženskoj konkurenciji nije nastupila niti jedna natjecateljica. Ukupno je na prvoj etapi startalo 92 natjecatelja iz šest zemalja, a utrku od pet etapa je završilo njih 77. Prema rezultatima, ovo su bili najbrži po kategorijama u utrci za NP:

M1

1 – Sandi Smolić (BBK Team Rodeo) – 19:35.474

2 – Fran Bošnjak (BBK Šišmiš) – 19:39.397

3 – Lovel Matijas (Coast Riders) – 20:01.183

(drugoplasirani u ukupnom poretku u kategoriji je bio Timmy Fockenberger, Austrija, Pinkbike Academy)

3 – Edi Barbalić  (BBK Mirakul) – 21:07.858

(u ovoj kategoriji u ukupnom poretku je pobijedio Blaž Černigoj, Slovenija, Kamplc Racing Team)