Giant mtb ZLIK
27. ožujka 2022

Iza nas je još jedna sjajna sezona Zimske lige Istre i Kvarnera. Sada možemo upisati kvačicu na četrnaesto izdanje serije Giant mtb ZLIK…

Bila je to je jedna od najboljih i najdužih sezona Zimske lige. Deset lokacija, utrke su održane između sredine studenog i druge polovice ovogodišnjeg ožujka i privukle  su mnoštvo natjecatelja i natjecateljica. Čestitke idu organizatorima: BBK Grožnjan, BK Albona 1921 i Bike Centra Rabac, BK Žminj, Bike Centar Krk, BK Poreč, BK Novigrad, BK Buzet, BK MTB Istra Pazin, BK Grobnik, KBBXS Adrenalina.

Ukupni rezultati Giant mtb ZLIK nakon deset utrka

Muške kategorije

U13 – Noa Kuhar (BK Žminj) osvojio je 635 bodova i osvojio je prvo mjesto. Drugo mjesto zaslužio je Antonio Licul (BK Grobnik, 520 bodova). A Jakob Mlakar (MBK Črni vrh) osvojio je treće mjesto s 415 bodova. Tijekom sezone u kategoriji su se natjecala 32 vozača.

U15 – Ukupno 36 vozača ove sezone, a ukupna pobjeda otišla je Marku Turčiću (BK Novigrad), koji je postigao 431 bod. Drugo mjesto osvojio je član talijanskog kluba ASD Acido Lattico Team Simone Leo (330 bodova), a treće je osvojio Aleksej Kramar (Adrenalina mtb Team) s 285 bodova.

U17 — Ukupno 31 vozač odazvao se na startovima ove kategorije. Ukupnu pobjedu ostvario je David Sandić (BK mtb Istra-Pazin), koji je osvojio 490 bodova. Noa Bogunović (BK Rijeka) zabio je 190 bodova manje, dok je Lovro Marčelja (BK Crikvenica) postigao 285 bodova na trećem mjestu.

U19 — Eric Stipić (BK Rijeka) postigao je 780 bodova, Dominik Orbanić (BK Žminj) 520, a Timotej Banovec (Team Granfondo Slovenija) osvojio je 300 bodova. U kategoriji je nastupilo 13 vozača.

U30 – Ukuono 30 vozača osvojilo je bodove tijekom ove sezone. Većinu je prikupio Calcit Bike Team, Rok Jamšek (440 bodova). Diego Žužić (BK Poreč) zauzeo je drugo mjesto s 345 bodova, a Edoardo Antonini (Bibione Cycling Team) osvojio je 330 bodova.

Kategorija veterana

U40 — Definitivno najjača i druga po veličini kategorija sezone (79 natjecatelja) i suverena pobjeda ekipe Granfondo Slovenija. Gregor Sikošek osvojio je 755 bodova. Luka Grubišič (Adrenalina mtb Team) osvojio je 600 bodova na drugom mjestu, a treće mjesto osvojio je Davor Pikulić (BK Grobnik, 328 bodova).

U50 – Najbrojnija kategorija serije Giant mtb ZLIK u sezoni (83 vozača) i suverena pobjeda Roberta Vidonnija (SC Cottur ASD), koji je postigao 700 bodova. Miha Štokelj (Izvira Vipava, 546 bodova) zauzeo je drugo mjesto, a na trećem mjestu Igor Božić (Adrenalina mtb Team) osvojio je 425 bodova.

50+ — Ukupno 41 vozač nastupio je u najstarijoj dobnoj kategoriji. Na prvom mjestu Loris Tomato (A.S.D. Valchiara), koji je osvojio 600 bodova u šest utrka ili šest puta. Relvis Glavić (BK Novigrad postigao je 455 bodova, a 26 manje bodova Mario Ferfoglia (BK Novigrad).

Ženske kategorije

U15 W — Tajda Šoštarko (Calcit Bike Team) pobjednica je s 450 bodova, a 14 djevojaka nastupilo je u deset utrka. Drugo mjesto osvojila je Ela Križan (MTB trail centar Kočevje), koja je osvojila 360 bodova, a 80 bodova manje na trećem mjestu prikupila Eva Terpin (MBK Črni vrh).

U30 W – Daša Mlakar (MBK Črni vrh) slavila je sa 690 bodova u kategoriji. Drugo mjesto osvojila je Antonela Juretić (BK Grobnik, 485 bodova). Treća je bila Valentina Pilčić (BK Grobnik) sa 325 bodova.

30+ W — Lara Kocjancic  (MBC Trieste) natjecala se u devet utrka, osvojila osam pobjeda i osvojila 880 bodova. Romina Marušić (BK Novigrad) osvojila je drugo mjesto u kategoriji kojoj natjecalo 13 djevojaka, s 595 bodova, a treće mjesto osvojila je Melita Doričić (505 bodova).

Dječje kategorije na Giant mtb ZLIK

U7 — U najmlađoj kategoriji sudjelovao je ukupno 21 vozači. Najviše bodova (780) osvojio je Matevž Zobec iz kluba Izvir Vipava. Lukas Horvat osvojio je drugo mjesto s 555 bodova, a treći s 480 bodova je Mario Vidaković (Adrenalina mtb Team).

U9 — Ukupno 14 vozača, a 700 bodova koje je osvojio Val Milat (BK Campetto). Mateo Mlinarić (BK Grobnik) zauzeo je drugo mjesto s 545 bodova, a trećeplasirani klupski kolega Loren Margetić postigao je pet bodova manje.

U11 – Ukupno 31 vozač se natjecao u sezoni 2021/22, a Jan Horvat iz BBK Šišmiš (650 bodova) je ukupni pobjednik. Drugo mjesto osvojio je za Davida Bernobić (BK Žminj, 580 bodova). Tine Mlakar (MBK Črni Vrh) osvojio je treće mjesto s 410 bodova.

U11 W — U kategoriji djevojčica je Stefani Štrucelj (BK Grobnik) slavila sa 940 bodova. Nicole Nižić (BK Grobnik) zauzela je drugo mjesto s 200 bodova manje, a sa 590 bodova Korina Abramović (BBK Team Rodeo) bila je treć.