Nakon sedam održanih kola ciklokros lige Sjeverozapadne Hrvatske, titule najboljih zaslužili su članovi BK Puls: Bruno Radotić i Kristina Bećirović!
Tjedan dana nakon uspješno održanog nacionalnog CX prvenstva u Puli zaključena je, 21. siječnja na finalnoj utrci u Rakitju pored Zagreba, Zimska ciklokros liga, u organizaciji BK Sveta nedelja.
Nakon sedam utrka održanih tokom studenog, prosinca i siječnja na raznim lokacijama u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, najviše bodova u kategoriji muškaraca odnio je Bruno Radotić, dok je titulu u ženskoj konkurenciji (objedinjene seniorke, juniorke i kadetkinje) ove godine odnijela Kristina Bećirović (oboje BK Puls).
U Rakitju su se za pobjedu u ženskoj konkurenciji borile Larisa Bošnjak (lijevo) i Jana Filipović
Radotić je slavio i na finalnoj utrci u Rakitju, dok je u kategoriji žena najbrža bila Larisa Bošnjak (BBK Šišmiš Samobor).
Zimska Ciklokros liga rezultat je suradnje nekoliko klubova. Serija je krenula prije nekoliko godina malim koracima te iz godine u godinu postiže sve veću popularnost. Utrke su održane na podruju Čakovca, Varaždina, Siska te Zagreba i okolice.
Proglašenje pobjednika u svim kategorijama: Bruno Radotić je treći slijeva
Najbolji po kategorijama
Muški do 40
- Bruno Radotić (BK Puls)
- Marko Žnidarić (BK Mura Avantura)
- Patrik Antolašić (BK Mura Avantura)
Žene
- Kristina Bećirović (BK Puls)
- Ida Trstenjak (BK Mura Avantura)
- Ema Filipović (BK Biker)
Juniori
- Matija Trstenjak (BK Mura Avantura)
- Stjepan Hunjak (BK Mura Avantura)
- David Hublin (BK Maraton)
Muški 40+
- Marko Pavliš (BK Ciklus)
- Ivan Habuš (BK Ciklus)
- Božidar Jalšovec (BK Maraton Beciklin)
U sezoni ’17/’18 bodove je osvojilo ukupno 93 natjecateljice i natjecatelja.
Rezultati CX Sv. nedelja: http://www.hbs.hr/wp-content/uploads/2018/01/rezultati-CX-SvNedelja-kategorije.pdf
Kalendar netom završene lige (organizatori):
26.11.2017. – PULS
03.12.2017. – CIKLUS
10.12.2017. – MURA AVANTURA
17.12.2017. – SLOGA VARAŽDIN
23.12.2017. – MARATON KREIDLER
30.12.2017. – RODA SISAK
21.01.2018. – SV. NEDELJA
Najbolji juniori u Rakitju: Trstenjak, Bošnjak i Šoić (slijeva)
Postolje ženske kategorije utrke u Rakitju: Filipović, Bošnjak i (ukupna pobjednica lige) Kristina Bećirović (slijeva)
Ukupna ženska pobjednica lige Kristina Bećirović (desno)
Foto: Tomislav Bošnjak
(zahvaljujemo Damiru Horvatu na informacijama i poretku lige)