31. siječnja 2023

Šesto kolo serije MTB ZLIK održano je blizu Poreča, a peto kolo Zimske XC lige Dalmacije na otoku Čiovu…

Na startu na Stanciji Bechich okupilo se u nedjelju čak 165 natjecatelj(ic)a. Za odrasle kategorije bi je predviđen krug od dobra četiri kilometra s nešto asfalta, zatim šumske staze i dijelove staza San Servolo. Najmlađi (U7) imali su krug dug 350 metara, dok su ostale dječje kategorije U9 i U11 imale 200 metara duži krug. Apsolutni pobjednik šeste utrke petnaeste MTB ZLIK sezone je Daniel Pozzecco, ujedno i pobjednik kategorije do 40 godina. U ciljnom sprintu pobijedio je Mihaela Štajnara, pobjednika u kategoriji U30, Martin Legović, drugoplasirani u kategoriji U30, bio je treći.

Izdvojeni rezultati MTB ZLIK XC St. Bechich

Muške kategorije

U17 – Gašper Štajnar (Adria Mobil) bio je brži od Matica Lipovšeka i Lovre Luke Dolinšeka (obojica Energijateam.com).

U19 – Matteo Vratović je bio brži od Noela Kučića.

U30 – Mihael Štajnar (MebloJogi – Proconcrete) drugi apsolutni i uvjerljivi pobjednik u kategoriji. Martin Legović (BK Novigrad) drugi u kategoriji i treći u ukupnom poretku. Rok Jamšek (BK Novigrad) treći u kategoriji.

U40 – Apsolutni pobjednik i pobjednik u kategoriji do 40 godina je Daniel Pozzecco (ASD Flamme crvenkasto). Drugo mjesto osvojio je Simone Cusin (Bibione Cycling Team), treći je bio Gregor Sikošek (Team Granfondo Slovenija).

U50 – Mitja Tancik (Energijateam.com) je odnio pobjedu. Drugo mjesto osvojio je Diego Palamin (Team Eppinger), treći je bio Jani Prešeren (Team BTS Company).

50+ – Ugo Pietrobon (Bibione Cycling Team), Livio Turitto (MBC Trieste) i Denis Bukovac (BK Novigrad) – najbrža trojka u najstarijoj kategoriji.

MTB ZLIK

Ženske kategorije

U30W – Meta Tancik (Energijateam.com) prva i Anet Trakonja (MebloJogi – Proconcrete) drugo mjesto.

30+ W – Lara Kocjančić (ASD Flamme Rouge), Maja Bonačić i Antonela Juretić (BK Grobnik) bile su najbrže u najstarijoj ženskoj kategoriji.

Rezultati

Sedma utrka petnaeste sezone MTB ZLIK održat će se 12. veljače. XC Bruman organizira BK Buzet. Prijave će biti otvorene uskoro na prijavim.se.

XCZLD na Čiovu odradio sedmo kolo

U Žednom na otoku Čiovu nastupilo je u nedjelju ukupno 114 natjecateljica i natjecatelja. Vrijeme je bilo sunčano, staza idealna. U ukupnom poretku pobijedio je Roko Fržop (BBK Orlov krug) s vremenom 0:49:29, drugi je bio Ivan Okmažić (BK Makarska),  a treći Marko Fržop (BK Top Sport).

Slijedeće kolo XC zimske lige Dalmacije na rasporedu je u nedjelju 19. veljače u Metkoviću. Prijave i ostale informacije potraži na xczld.info.