26. studenoga 2020

Treće kolo serije XCZLD održano je proteklog vikenda u organizaciji biciklističkog kluba Posedarje…

Vrlo zahtjevna staza i odlične vremenske prilike privukle su u nedjelju u Posedarje veliki broj biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Poljske, te Bosne i Hercegovine. Na XCO-u “Križni put“ 2020 nastupilo je ukupno 192 natjecateljice i natjecatelja, tako da su ovu utrku obilježila doista konkurentna imena brdskog biciklizma.

Bruno Paškalin

Teža i lakša varijanta

Natjecatelji u muškim kategorijama morali su u četiri kruga savladati ukupno 653 metara visinske razlike na 19,5 kilometra. Djevojke i mlađi vozači do 17 godina starosti vozili su nešto lakšu varijantu od tri kruga, odnosno ukupno 506 metara visinske razlike na 14,8 kilometra.

Naporni i tehnički zahtjevni usponi nagrađeni su brzim spustovima i singlovima sa prekrasnim pogledom na Velebit, Novigradsko more, te Ravne kotare.

Tomislav Šepćek na jednom od tehničkih odsjeka

I opet Paškalin

Ukupni pobjednik utrke, te pobjednik u kategoriji od 17 do 19 godina, je član slovenske cestovne conti ekipe Adria Mobile Bruno Paškalin koji je slavio s vremenom 57:42. Pobjednik kategorije do 17 godina je Pjero Jurić (BBK Orlov krug), u kategoriji od 19 do 30 godina najbrži je bio još jedan „cestovnjak“, Viktor Potočki (Ljubljana Gusto Santic), dok je u kategoriji od 30 do 40 godina najbrži bio Milo Pilski (BK CRO MTB).

Pobjednik u kategoriji od 40 do 50 godina je Ivica Mesarić (BBK Orlov krug), dok je u kategoriji od 50+ godina najbrži bio Iztok Kuret (BK Mag-Rab). Najbrža u ženskoj kategoriji U30 bila je Dora Čičin-Šain (BBK Orlov krug), dok je u kategoriji Žene 30+ ponovo trijumfirala Sabina Rzepka (BK Primošten) koja je tri kruga savladala za 55:21 i bila je ukupno najbrža u ženskoj konkurenciji.

K tome, u trećem kolu Dječje XCZLD nastupio je 67 djece u kategorijama od 7 do 15 godina starosti.

U dječjim kategorijama tradicionalno nastupa velik broj natjecateljica i natjecatelja

Fizički i tehnički zahtjevna staza

Svi se slažu da je staza fizički vrlo zahtjeva ali i uzbudljiva, sastavljena od dugih tehničkih uspona do brzih singl spustova, rock gardena i svih ostalih elemenata koji čine ovaj sport toliko uzbudljivim.

Rezultati u kategorijama odraslih:

Rezultati u dječjim kategorijama:

Bogat izbor foto albuma na Društvenoj mreži:

Pročitaj i
XCZLD XCM Stankovci Report: Rekordan broj natjecatelja, opet slavili Paškalin i Rzepka
XCZLD XCO Vučja staza Report: Paškalin i Rzepka slavili u prvom kolu