5. rujna 2022

U nedjelju je Biciklistički klub Črn trn u Ajdovščini organizirao šestu utrku u ovogodišnjoj seriji SloXcup Cup, a startalo je više od 200 biciklist(ic)a. U seniorskoj konkurenciji Klemenčič je bio bolji od Bošnjaka…

Glavna utrka dana bila je ona seniorska, a uz nju juniorska. Na seniorskoj utrci Fran Bošnjak (BBK Šišmiš) se odmjerio sa slovenskom konkurencijom. Najbrži je bio Jakob Klemenčič (MBK Črni Vrh). U juniorskoj konkurenciji slavio je Žan Pahor (Energijateam.com),

Fran Bošnjak

Fran Bošnjak je u cilj ušao sa zaostatkom od dvije i pol minute, a treći u seniorskoj konkurenciji je bio Klemenčičev klupski kolega Jan Jereb.

Utrka seniorki nije održana, velikim dijelom zbog toga što su najbolje slovenske predstavnice nastupale na finalu Svjetskog kupa u Val di Sole.

Mlađe kategorije si se odmjerile i na tehničkom poligonu, što je pomalo pomiješalo konačne rezultate.

Više fotografija potraži na prijavim.se

Top 3 po kategorijama:

• Fran Bošnjak (BBK Šišmiš) bio je najbrži u kategoriji elite (ME), drugo mjesto osvojio je Gregor Krajnc (Hörmann Slovenija Bike Team), a treći Gregor Dimic (Energijateam.com).
  • U kategoriji U23 M prvo mjesto osvojio je Jakob Klemenčič (MBK Črni Vrh), drugo Jan Jereb (MBK Črni Vrh), a treće Nace Gnezda (MBK Črni Vrh).
  • U kategoriji U19 M pobijedio je Žan Pahor (Energijateam.com), drugi je Ambrož Vovk, a treći Blaž Kavčič (KK Završnica).
  • U kategoriji U19 W Tina Vrhovnik (KK Ravne) osvojila je prvo mjesto, drugo Daša Mlakar (MBK Black Vrh), a treće Tina Smrdel (MBK Black Vrh).
  • U kategoriji Master 1 osvojio je Boštjan Hribovšek (Calcit Bike Team), drugi je bio Mitja Tancik (Energijateam.com), a treći Aleš Strašek (Hörmann Slovenia Bike Team).
  • U kategoriji Master 2 osvojio je prvo mjesto Robert Blaznik (MBK Black Vrh), drugi Aleš Boškin (MBK Black Vrh), a treći Aljoša Martinjaš (Calcit Bike Team).
  • Ana Podpečan (Energijateam.com) osvojila je prvo mjesto u kategoriji veterana, dok je druga bila Martina Utranker (2Simpl Celje).
  • U kategoriji U17 M najbrži je bio Nik Golob (Calcit Bike Team), drugo mjesto osvojio je Filip Utranker (2Simpl Celje), a treći David Sandić (BK Albona 1921).
  • U kategoriji U17 W najbrži je bio Nika Mikuž (MBK Black Vrh), druga je bila Nastja Ahačič (Energijateam.com), a treća Hana Gnezda (MBK Black Vrh).
  • Jaka Tominšek (Calcit Bike Team) osvojila je U15 M kategoriju, Luka Maksimović (Energijateam.com) i treći Jaka Utranker (2Simpl Celje).
  • U kategoriji U15 W Eva Terpin (MBK Black Vrh) osvojila je prvo mjesto, druga Meta Tancik (Energijateam.com) i treća Zoja Bolčina Ravnikar (Calcit Bike Team).
  • U kategoriji U13 M osvojio je Filip Noršić (BBK Šišmiš), drugi Miha Dakskobler (MBK Črni Vrh), a treći Aljaž Boškin (KD Sloga 1902 Idrija).
  • U kategoriji U13 W najbrža je bila Tajda Šoštarko (Calcit Bike Team), druga Neža Utranker (2Simpl Celje) i treća Kaja Pevec (Energijateam.com).
  • U kategoriji U11 M najbrži je bio Nejc Vertačnik (SD Strahovica), drugo mjesto osvojili su Jakob Prezelj (KD Sloga 1902 Idrija) i treći Jan Horvat (BBK Šišmiš).
  • U kategoriji U11 W najbrža Anamarija Kosec (Calcit Bike Team), druga Vida Bizjak (SD Strahovica) i treća Ema Korošec Janušić (KK Završnica).
  • U9 M je osvojio Mark Pregl (SD Strahovica), drugi je bio Matic Osenar (SD Strahovica), a treći Filip Gregorc (SD Strahovica).
  • U kategoriji U9 W, Zoja Bartolma (MTB staza Kočevje), druga je Stefani Štrucelj (BK Grobnik) i treća Hana Bele Grkman (Calcit Bike Team).
  • U kategoriji U7 M Fran Žuk (MTB trail centar Kočevje), drugi je Oliver Žiberna (SD Strahovica) i treći Žan Pregl (SD Strahovica).
  • U kategoriji U7 W bila je najbrža Neža Osenar (SD Strahovica), druga Neža Šekoranja (Calcit Bike Team), a treća Zara Žlender (SD Strahovica).

Svi rezultati

Sljedeća utrka za kategorije mladih održat će se u subotu 10. rujna, XC Rašica, Selo kod Vodica, u organizaciji SD Strahovice. Raspis i prijave