žak gomilšček, unior sinter
“On-off
“Ciklocentar” Bike park Tršće Human Fish Gravel SloEnduro
5. veljače 2022

Slagalica je posložena, objavljena su imena i sastavi MTB ekipa na popisu Međunarodne biciklističke unije UCI…

Međunarodna biciklistička unija (UCI) objavila je popis MTB ekipa za sezonu 2022. Na našem blago pojednostavljenom popisu je 146 ekipa, a više ćeš nabrojati na izvornom popisu UCI-ja, uslijed prilično zamršenih aplikacija za različite kategorije ekipa – izdržljivost (XC), gravitacija (DH) i maraton (XCM) – tako da su se neke ekipe morale dvaput registrirati.

Na popisu je i jedna slovenska ekipa: Unior Sinter Factory Racing. Postava je jednaka lanjskoj: pod vodstvom Tineta Mahkovca i Grege Stopara voziti će Žak Gomilšček, Jure Žabjek i Tanja Žakelj.

Susjeda Monika Hrastnik ostaje u francuskoj ekipi Dorval AM Commencal.

MTB ekipe UCI 2022

555 RAAW Gravity Racing (GBR)

  • Ryan Brannen (GBR, DH)
  • Douglas Goodwill (GBR, DH)
  • Katherine Sharp (GBR, DH)
  • Luke Williamson (GBR, DH)

Alpecin Fenix (BEL)

  • Ceylin Del Carmen Alvarado (NED, XC)
  • Ronja Eibl (GER, XC)
  • Samuel Gaze (NZ, XC)
  • Puck Pieterse (NED, XC)
  • Mathieu van der Poel (NED, XC)
  • Niel Vandeputte (BEL, XC)

AS Bike Racing (FRA)

  • Nathan Bommenel (FRA, XC)
  • Julian Burner (FRA, XC)
  • Pierrick Burnet (FRA, XC)
  • Helene Clauzel (FRA, XC)
  • Perrine Clauzel (FRA, XC)

Banshee Racing Brigade (GER)

  • Leo Freund (AUT, DH)
  • Hannes Lehmann (GER, DH)
  • Simon Maurer (GER, DH)
  • Robin Novotny (CZE, DH)
  • Adam Rojček (SVK, DH)

Beyond Racing (SUI)

  • Abigail Hogie (USA, DH)
  • Anna Newkirk (USA, DH)

BH – Wallonie MTB Team (BEL)

  • Theo Demarcin (BEL, XC)
  • Julia Gregoire (BEL, XC)
  • Clement Horny (BEL, XC)
  • Antoine Jamin (BEL, XC)
  • Arne Janssens (BEL, XC)
  • Tim Rex (BEL, XC)

Bike Team Solothurn (SUI)

  • Yannick Binz (SUI, XC)
  • Nick Burki (SUI, XC)
  • Elia Nascarella (SUI, XC)
  • Fabio Püntener (SUI, XC)
  • Luka Schätti (SUI, XC)

Bikebox Racing Team (SUI)

  • Marino Meyer (SUI, XC)
  • Baptiste Mollard (SUI, XC)
  • David Mollard (SUI, XC)
  • Fabio Spena (SUI, XC)

BiXS Performance Racing (SUI)

  • Noëlle Buri (SUI, XC)
  • Lukas Flückiger (SUI, XC)
  • Marcel Guerrini (SUI, XC)
  • Steffi Häberlin (SUI, XC)
  • Joel Roth (SUI, XC)

BMC MTB Racing (FRA)

  • Mathis Azzaro (FRA, XC)
  • Titouan Carod (FRA, XC)
  • Filippo Colombo (SUI, XC)
  • Pauline Ferrand Prevot (FRA, XC)
  • Juri Zanotti (ITA, XC)

Caloi Henrique Avancini Racing (BRA)

  • Ulan Bastos Galinski (BRA, XC)
  • Edson Gilmar de Rezende Junior (BRA, XC)
  • Luiza Euzebio de Souza (BRA, XC)
  • Cainã Guimarães de Oliveira (BRA, XC)
  • Sabrina Oliveira da Silva (BRA, XC)

Cannondale Factory Racing (GER)

  • Simon Andreassen (DEN, XC)
  • Henrique Avancini (BRA, XC)
  • Alan Hatherly (RSA,  XC)
  • Mona Mitterwallner (AUT, XC)

Cannondale TB (ESP)

  • Roberto Bou Martin (ESP, XCM)
  • Pablo Guerrero Bonilla (ESP, XCM)
  • Francisco Herrero Casas (ESP, XCM)
  • Jordina Muntadas Vilasis (ESP, XCM)
  • Silvia Roura Perez (ESP, XCM)
  • Josep Termens Nadal (ESP, XCM)
  • Marta Tora Mila (ESP, XCM)

Canyon CLLCTV (FRA)

  • Line Burquier (FRA, XC)
  • Thibaut Francois (FRA, XC)
  • Thomas Griot (FRA, XC)
  • Loana Lecomte (FRA, XC)
  • Luca Schwarzbauer (GER, XC)

Canyon Collective Factory Team (GER)

  • Troy Brosnan (AUS, DH)
  • Jakob Jewett (CAN, DH)
  • Jack Moir (AUS, DH)
  • Luca Shaw (USA, DH)
  • Mark Wallace (CAN, DH)

Canyon Collective FMD (GBR)

  • Phoebe Gale (GBR, DH)
  • Dennis Luffman (GBR, DH)
  • Kaos Seagrave (GBR, DH)
  • Tahnee Seagrave (GBR, DH)

Canyon Collective Pirelli (GER)

  • Henri Kiefer (GER, DH)
  • Slawomir Lukasik (POL, DH)
  • Antoine Pierron (FRA, DH)
  • Loris Revelli (ITA, DH)
  • Dante Silva (USA, DH)

Canyon MTB Racing (CAN)

  • Laurie Arseneault (CAN, XC)
  • Emily Batty (CAN, XC)
  • Jennifer Jackson (CAN, XC)

Canyon Northwave MTB Team (CZE)

  • Dominik Buksa (CZE, XCM)
  • Stefanie Dohrn (GER, XCM)
  • Kristian Hynek (CZE, XCM)
  • Andreas Seewald (GER, XCM)
  • Martin Stošek (CZE, XCM)
  • Petr Vakoč (CZE, XCM)

Ceska Sporitelna – Accolade Cycling Team (CZE)

  • Jaroslav Kulhavý (CZE, XCM)
  • Matouš Ulman (CZE, XCM)

Collab Racing (AUS)

  • Elise Empey (AUS, DH)
  • Matthew Empey (AUS, DH)
  • Taj Pollard (AUS, DH)
  • Cassie Voysey (AUS, DH)

Commencal – Schwalbe (ESP)

  • Lluis Buide Castello (ESP, DH)
  • Pau Menoyo Busquets (ESP, DH)

Commencal / 100% (FRA)

  • Thomas Estaque (FRA, DH)
  • Hugo Frixtalon (FRA, DH)
  • Mille Johnset (NOR, DH)
  • Angel Suarez Alonso (ESP, DH)
  • Greg Williamson (GBR, DH)

Commencal Les Orres (FRA)

  • Lisa Baumann (SUI, DH)
  • Alizes Lassus (FRA, DH)
  • Jack Piercy (GBR, DH)
  • Antoine Vidal (FRA, DH)

Commencal North America (USA)

  • Austin Dooley (USA, DH)
  • Dylan Maples (USA, DH)
  • Riley Miller (USA, DH)

Commencal VEE (FRA)

  • Matteo Iniguez (FRA, DH)
  • Raphael Iniguez (FRA, DH)
  • Siel Van Der Velden (BEL, DH)
  • Jerome Caroli (Sui, DH)
  • Tom Cosse (FRA, DH)

Commencal/Muc-Off by Riding Addiction (FRA)

  • Thibaut Daprela (FRA, DH)
  • Tristan Lemire (CAN, DH)
  • Hugo Marini (FRA, DH)
  • Myriam Nicole (FRA, DH)
  • Amaury Pierron (FRA, DH)
  • Gaëtan Ruffin (FRA, DH)
  • Thibaut Ruffin (FRA, DH)

Computer Mania MTB Racing Team (RSA)

  • Theo Erlangsen (RSA,  DH)
  • Luca Ruwiel (RSA,  XC)
  • Daniel van der Walt (RSA,  XC)
  • Johan van Zyl (RSA,  XC)

Continental Atherton (GBR)

  • Dan Atherton (GBR, DH)
  • Gee Atherton (GBR, DH)
  • Rachel Atherton (GBR, DH)
  • Charlie Hatton (GBR, DH)
  • Andreas Kolb (AUT, DH)
  • Jim Monro (GBR, DH)
  • Dom Platt (GBR, DH)

Continental Nukeproof Factory Racing (IRL)

  • Chris Cumming (GBR, DH)
  • Ronan Dunne (IRL, DH)

CS Carabinieri – Cicli Olympia Vittoria (ITA)

  • Daniele Braidot (ITA, XC)
  • Filippo Fontana (ITA, XC)
  • Emanuele Huez (ITA, XC)

CST PostNL Bafang MTB Racing Team (NED)

  • Yana Belomoina (UKR, XC)
  • Martins Blums (LAT, XC)
  • Oleksandr Hudyma (UKR, XC)
  • Lotte Koopmans (NED, XC)
  • David Nordemann (NED, XC)
  • Anne Tauber (NED, XC)
  • Kjell van den Boogert (NED, XC)

Cube Factory Racing (GER)

  • Danny Hart (GBR, DH)
  • Max Hartenstern (GER, DH)

Cube Pro Fermetures Sefic (FRA)

  • Emma Blömeke (GER, XC)
  • Mateo Chedaleux (FRA, XC)
  • Rebekka Estermann (SUI, XC)
  • Silas Graf (GER, XC)
  • Isaure Medde (FRA, XC)

Cyklostar Head Pirelli (CZE)

  • Josef Jelínek (CZE, XC)
  • Karla Štěpánová (CZE, XC)
  • Václav Veverka (CZE, XC)

Dinamo – Bikexpert – Superbet (ROM)

  • Tudor Cazaceanu (ROM, XC)
  • David-Felix-Heret Cristea (ROM, XC)
  • George-Bogdan Duca (ROM, XC)
  • Miruna-Maria Girbacea (ROM, XC)
  • Alexandru-Sabin Husariu (ROM, XC)
  • Alexandru-Andrei Ilie (ROM, XC)
  • Gerhard-Cristin Moldansky (ROM, XC)
  • Ede-Karoly Molnar (ROM, XC)
  • Andrei Tabacu (ROM, XC)

DMT Racing Team by Marconi Project’s (ITA)

  • Tiago Ferreira (Por, XCM)
  • Filipe Francisco (Por, XCM)
  • Pedro Lage E Silva (Por, XCM)
  • Andreas Miltiadis (Cip, XCM)
  • Miguel Muñoz Moreno (ESP, XCM)
  • Ieva Venckutė (LIT, XCM)

Dorval AM Commencal (FRA)

  • Camille Balanche (SUI, DH)
  • Alec Beolet (FRA, DH)
  • Benoit Coulanges (FRA, DH)
  • Florent Dalvet (FRA, DH)
  • Damien Desbrosses (FRA, DH)
  • Alix Francoz (FRA, DH)
  • Monika Hrastnik (Slo, DH)
  • Baptiste Pierron (FRA, DH)

Evolve Racing (USA)

  • Dean Lindsey (USA, DH)
  • Colin Mcelyea (USA, DH)
  • Evan Medcalf (USA, DH)

Expres CZ – Tufo Team Kolín (CZE)

  • Matej Ulik (SVK, XC)
  • Timofej Ivanov (Rus, XC)
  • Tereza Tvarůžková (CZE, XC)
  • Robert Hula (CZE, XC)
  • Jakub Kučera (CZE, XC)
  • Karolína Bedrníková (CZE, XC)

Forbidden Synthesis Team (CAN)

  • Connor Fearon (CAN, DH)
  • Magnus Manson (CAN, DH)

Foresco Holding Proco RL Pro Team (CAN)

  • Leandre Bouchard (CAN, XC)
  • Victor Verreault (CAN, XC)
  • William Verreault (CAN, XC)

Four ES International Project (ITA)

  • Anthony Bilić (Hrv, XC)
  • Greta Demichelis (ITA, XC)
  • Giorgia Mengotti (ITA, XC)
  • Line Mygdam (DEN, XC)
  • Elisa Pozzatti (ITA, XC)
  • Edoardo Renna (ITA, XC)
  • Vittoria Rizzo (ITA, XC)
  • Borbála Tóth-Almási (Mad, XC)
  • Giovanni Rossi (ITA, XCM)

Frameworks Racing (USA)

  • Colin Mulally (USA, DH)
  • Neko Mulally (USA, DH)

Fukaya Racing (Jap)

  • Yuta Matsumoto (Jap, XC)
  • Raito Suzuki (Jap, XC)
  • Ryo Takeuchi (Jap, XC)

Gamux Factory Racing (SUI)

  • Lino Lehmann (SUI, DH)
  • Loris Michellod (SUI, DH)
  • Pascal Tinner (SUI, DH)

GAPP System – Kolofix MTB Racing Team (CZE)

  • Jitka Čábelická (CZE, XC)
  • Vojtěch Hrstka (CZE, XC)
  • Filip Jech (CZE, XC)
  • Lukáš Kobes (CZE, XC)
  • Jan Rajchart (CZE, XC)
  • Filip Samec (CZE, XC)
  • Jan Škarnitzl (CZE, XC)
  • Jan Vastl (CZE, XC)

Gen-S (FRA)

  • Francescu Camoin (FRA, DH)
  • Estelle Charles (FRA, DH)
  • Allan Cooke (USA, DH)
  • Kevin Miquel (FRA, DH)
  • Charles Murray (NZ, DH)
  • Sofia Wiedenroth (GER, DH)
  • Izabela Yankova (Bol, DH)

Ghost Factory Racing (GER)

  • Caroline Bohé (DEN, XC)
  • Nicole Koller (SUI, XC)
  • Finja Lipp (GER, XC)
  • Nadine Rieder (GER, XC)
  • Anne Terpstra (NED, XC)
  • Jeroen Van Eck (NED, XC)

Giant Factory Off – Road Team (USA)

  • Stephan Davoust (USA, XC)
  • Reto Indergand (SUI, XC)
  • Antoine Philipp (FRA, XC)
  • Matthew Sterling (USA, DH)
  • Rémi Thirion (FRA, DH)
  • Luke Vrouwenvelder (USA, XC)
  • Cameron Wright (AUS, XC)

Giant France MTB Pro Team (FRA)

  • Margot Moschetti (FRA, XC)
  • Axel Roudil Cortinat (FRA, XC)
  • Lorenzo Serres (FRA, XC)
  • Hugo Weiss (FRA, XC)

Gito Squadra Corse (ITA)

  • Marco Carozzo (ITA, XC)
  • Luciano Rota (ITA, XC)
  • Alessio Trabalza (ITA, XC)

GT Factory Racing (USA)

  • Jess Blewitt (NZ, DH)
  • Ethan Craik (GBR, DH)
  • Noga Korem (ISR, DH)
  • Wyn Masters (NZ, DH)
  • Ryan Pinkerton (USA, DH)

Hunton Hard Rocx (NOR)

  • Odd Erlend Hansen Berg (NOR, XCM)
  • Emil Hasund Eid (NOR, XCM)
  • Vidar Mehl (NOR, XCM)
  • Martin Røste Omdahl (NOR, XCM)
  • Morten Vaeng (NOR, XCM)
  • Tormod Weydahl (NOR, XCM)

IJ Racing-Chigüro Extremo Team (ESP)

  • Rafael Gutierrez Villegas (Kol, DH)
  • Sebastian Holguin Villa (Kol, DH)
  • Alex Marin Trillo (ESP, DH)
  • Cristian Suarez (USA, DH)

Intense Factory Racing (USA)

  • Joe Breeden (GBR, DH)
  • Aaron Gwin (USA, DH)
  • Dakotah Norton (USA, DH)
  • Seth Sherlock (CAN, DH)

Irontech-Tecnic-Mendiz-Ambisist (ESP)

  • Axel Badia Celma (ESP, XC)
  • Didac Carvacho Sevilla (ESP, XC)
  • Marti Cateura Jordan (ESP, XC)
  • Lluc Coma Macia (ESP, XC)
  • Carlos Gamez Ferrer (ESP, XC)
  • Laura Terradas Ill (ESP, XC)
  • Marc Vilardell Torra (ESP, XC)

JB Brunex Superior Factory Racing (SUI)

  • Kim Ames (GER, XC)
  • Ramona Forchini (SUI, XC)
  • Anina Hutter (SUI, XC)
  • Karl Markt (AUT, XC)
  • Gregor Raggl (AUT, XC)
  • Jacqueline Schneebeli (SUI, XC)
  • Simona Spěšná (CZE, XC)
  • Finn Treudler (SUI, XC)
  • Sophie Von Berswordt (NED, XC)
  • Tomer Zaltsman (ISR, XC)

JBG2 Cryospace (POL)

  • Pawel Bernas (POL, XC)
  • Piotr Brzozka (POL, XC)
  • Michal Glanz (POL, XC)
  • Krzysztof Lukasik (POL, XC)
  • Karol Ostaszewski (POL, XC)
  • Michal Paluta (POL, XC)

Ka Boom – Krapf (SUI)

  • Andrin Betl (XC Švi)
  • Remo Egli (XC Švi)
  • Jean-Luc Halter (XC Švi)
  • Jan Sommer (XC Švi)
  • Lars Sommer (XC Švi)
  • Ursin Spescha (XC Švi)

KMC – Orbea (FRA)

  • Sebastian Fini Carstensen (DEN, XC)
  • Pierre De Froidmont (BEL, XC)
  • Malene Degn (DEN, XC)
  • Erik Haegstad (NOR, XC)
  • Janika Lõiv (Est, XC)
  • Luca Martin (FRA, XC)

Kona SGR (AUT)

  • Noah Hofmann (AUT, DH)
  • Miranda Miller (CAN, DH)

Kross Orlen Cycling Team (POL)

  • Ondřej Cink (CZE, XC)
  • Filip Helta (POL, XC)
  • Thomas Litscher (SUI, XC)
  • Aleksandra Podgorska (POL, XC)
  • Matylda Szczecinska (POL, XC)
  • Bartlomiej Wawak (POL, XC)

KTM Brenta Brakes (ITA)

KTM Factory MTB Team (AUT)

  • Moritz Bscherer (AUT, XC)
  • Daniel Churfürst (AUT, XC)
  • Leonie Daubermann (GER, XC)
  • Corina Druml (AUT, XC)
  • Maximilian Foidl (AUT, XC)
  • Lukas Hatz (AUT, XC)
  • Katharina Sadnik (AUT, XC)

KTM Protek Elettrosystem (ITA)

  • Alessio Agostinelli (ITA, XC)
  • Mattia Beretta (ITA, XC)
  • Carlo Cortesi (ITA, XC)
  • Yannick Parisi (ITA, XC)
  • Michael Pecis (ITA, XC)
  • Nicole Pesse (ITA, XC)
  • Marika Tovo (ITA, XC)
  • Andreas Emanuele Vittone (ITA, XC)
  • Marta Zanga (ITA, XC)

KTM Vittoria Team (FRA)

  • Léna Gerault (FRA, XC)
  • Mathis Guay (FRA, XC)
  • Maxime Loret (FRA, XC)
  • Tatiana Tournut (FRA, XC)

Les Arcs Mountaibike Team (FRA)

  • Charly Di Pasquale (FRA, DH)
  • Mathéo Grandjean (FRA, DH)
  • Léo Guichard (FRA, DH)
  • Baptiste Jalladeau (FRA, DH)
  • Suzy Langlois (FRA, DH)
  • Mariana Salazar (Sal, DH)
  • Kélian Vanreusel (BEL, DH)

Lexware Mountainbike Team (GER)

  • Nina Benz (GER, XC)
  • Maximilian Brandl (GER, XC)
  • David List (GER, XC)
  • Sina Van Thiel (GER, XC)
  • Martin Vidaurre Kossmann (Čil, XC)

Liv Factory Racing (USA)

  • Kaysee Armstrong (USA, XC)
  • Sarah Hill (RSA,  XC)
  • Linda Indergand (SUI, XC)

Madison Saracen Factory Team (GBR)

  • Harry Molloy (GBR, DH)
  • Matt Walker (GBR, DH)
  • Veronika Widmann (ITA, DH)
  • Jordan Williams (GBR, DH)

Massi-Beaumes de Venise (FRA)

  • Roger Ferrer Vidal (ESP, XC)
  • Noemie Garnier (FRA, XC)
  • Sara Gay Moreno (ESP, XC)
  • Lucas Grieco (FRA, XC)
  • Lea Houyvet (FRA, XC)
  • Benoit Igoulen (FRA, XC)
  • Xavier Jove Riart (And, XC)
  • Katherine Lindo Pesola (Ven, XC)
  • Julien Trarieux (FRA, XC)
  • Jose Gerardo Ulloa Arevalo (Meh, XC)

MMR Factory Racing Team (ESP)

  • Nadir Colledani (ITA, XC)
  • Ivan Feijoo Alberte (ESP, XC)
  • Lucia Gomez Andreu (ESP, XC)
  • Raquel Queirós (Por, XC)

Mountainbike Racingteam (GER)

  • Daniel Castillo Noyola (Meh, XC)
  • Marion Fromberger (GER, XC)
  • Simon Gegenheimer (GER, XC)
  • Ricky Morales (PR, XC)
  • Nils-Obed Riecker (GER, XC)
  • Steffen Thum (GER, XC)
  • Rob Vanden Haesevelde (BEL, XC)

MS Mondraker Team (AUT)

  • Jacob Dickson (IRL, DH)
  • Eleonora Farina (ITA, DH)
  • Brook Macdonald (NZ, DH)
  • Toby Meek (NZ, DH)
  • Oliver Morris (GBR, DH)
  • Tuhoto-Ariki Pene (NZ, DH)
  • David Trummer (AUT, DH)

Norco Factory Team (CAN)

  • Samuel Blenkinsop (NZ, DH)
  • Lucas Cruz (CAN, DH)
  • Peter Disera (CAN, XC)
  • Sean Fincham (CAN, XC)
  • Henry Fitzgerald (CAN, DH)
  • Gwendalyn Gibson (USA, XC)
  • Gracey Hemstreet (CAN, DH)
  • Elliot Jamieson (CAN, DH)
  • Emilly Johnston (CAN, XC)
  • Carter Woods (CAN, XC)

NS Bikes UR (NZ)

  • Kye A’hern (AUS, DH)
  • George Brannigan (NZ, DH)
  • Vanesa Petrovská (SVK, DH)

NW Gravity Collective (USA)

  • Emma Artz (USA, DH)
  • Andrew Cavaye (AUS, DH)
  • Ella Erickson (USA, DH)
  • Sydney Haberman (USA, DH)
  • Eric Olsen (USA, DH)
  • Taylor Ostgaard (USA, DH)
  • Alden Pate (USA, DH)
  • Nyla Stephens (USA, DH)
  • Tobin Walker (USA, DH)
  • Jackson Wicklund (USA, DH)

Osmos Gravity Team (SVK)

  • Ivan Ladislav Kiňa (SVK, DH)
  • Léona Pierrini (FRA, DH)
  • Filip Tichý (SVK, DH)

Pinkbike Racing (GBR)

  • Ben Cathro (GBR, DH)
  • Jackson Connelly (AUS, DH)
  • Aimi Kenyon (GBR, DH)
  • Thibault Laly (FRA, DH)

Pivot Cycles – OTE (CAN)

  • Raphael Auclair (CAN, XC)
  • Felix Belhumeur (CAN, XC)
  • Marc Andre Fortier (CAN, XC)
  • Gunnar Holmgren (CAN, XC)
  • Philippe St Laurent (CAN, XC)
  • Marianne Theberge (CAN, XC)
  • Vincent Thiboutot (CAN, XC)

Pivot Factory Racing (GBR)

  • Morgane Charre (FRA, DH)
  • Jenna Hastings (NZ, DH)
  • Bernard Kerr (GBR, DH)
  • Edward Masters (NZ, DH)
  • Emilie Siegenthaler (SUI, DH)
  • Matthew Walker (NZ, DH)

Primaflor Mondraker Genuins (ESP)

  • Francesc Barber Arguimbau (ESP, XC)
  • Marta Cano Espinosa (ESP, XC)
  • Jofre Cullell Estape (ESP, XC)
  • Jose Marquez Granados (ESP, XC)
  • Rebecca Mcconnell (AUS, XC)

Probuilds Racing (USA)

  • Jack Dichiara (USA, DH)
  • Andrew Driscoll (USA, DH)
  • Matthew Driscoll (USA, DH)
  • Valentina Roa Sanchez (Kol, DH)

Proefekt Across CST Team (SVK)

  • Tomáš Burcák (SVK, XC)
  • Marek Čontofalský (SVK, XC)
  • Kristián Jánošík (SVK, XC)
  • Jakub Jenčuš (SVK, XC)
  • Juraj Karas (SVK, XC)
  • Miroslav Malíšek (SVK, XC)
  • Martin Mečiar (SVK, XC)
  • Florián Papcun (SVK, XC)
  • Jakub Pisoja (SVK, XC)
  • Filip Sklenarik (SVK, XC)

Propain Factory Racing (IRL)

  • Henry Kerr (IRL, DH)
  • Luke Meier-Smith (AUS, DH)
  • Remy Meier-Smith (AUS, DH)

Propain Positive Supported by VEE (GER)

  • Philip Atwill (GBR, DH)
  • Athanasios Panagitsas (GRE. DH)
  • Sokratis Aris Zotos (GRE. DH)

Pump for Peace – Velosolutions (SUI)

  • Ariane Lüthi (SUI, XC)
  • Tumelo Makae (Les, XC)
  • Faranak Partoazar (Ira, XC)

Purmtb Team (PR)

  • Darren Colon (PR, XC)
  • Jacob Morales Ortega (PR, XC)
  • Georwill Pérez Román (PR, XC)

R1 – Cycling Education (Čil)

  • Matias Araya Cova (Čil, XC)
  • Nicolas Delich Pardo (Čil, XC)
  • Nicolas Martin Soto (Čil, XC)

TRDR Italia Factory Team (ITA)

  • Silvano Brugiafreddo (ITA, XCM)
  • Emanuele Crisi (ITA, XCM)
  • Roberto Crisi (ITA, XCM)
  • Costanza Fasolis (ITA, XCM)
  • Simone Linetti (ITA, XCM)
  • Sandra Mairhofer (ITA, XCM)
  • Mirko Tabacchi (ITA, XCM)

Rockrider Racing Team (FRA)

  • Emeline Detilleux (BEL, XC)
  • Joshua Dubau (FRA, XC)
  • Lucas Dubau (FRA, XC)
  • Romain Seigle (FRA, XC)
  • Stephane Tempier (FRA, XC)

RockShox Trek Race Team (USA)

  • Tegan Cruz (CAN, DH)
  • Jamie Edmondson (GBR, DH)
  • Valentina Höll (AUT, DH)

Rogue Racing – After Skull Team (ITA)

  • Andrea Bonanomi (ITA, DH)
  • Riccardo Bonanomi (ITA, DH)
  • Davide Cappello (ITA, DH)
  • Guglielmo Gazzola (ITA, DH)
  • Simone Medici (ITA, DH)
  • Manuel Piccini (ITA, DH)
  • Sofia Priori Viale (ITA, DH)
  • Patrick Venturi (ITA, DH)

Rouvy Specialized (CZE)

  • Petr Kopecký (CZE, XC)
  • Zuzana Šafářová (CZE, XC)
  • Jan Sáska (CZE, XC)
  • Tereza Sásková (CZE, XC)
  • Bořek Šísl (CZE, XC)
  • Jaromír Skála (CZE, XC)
  • Nela Viktorová (CZE, XC)
  • Jakub Vlasatý (CZE, XC)
  • Matyáš Vondráček (CZE, XC)

Santa Cruz FSA MTB Pro Team (ITA)

  • Martina Berta (ITA, XC)
  • Luca Braidot (ITA, XC)
  • Sara Cortinovis (ITA, XC)
  • Maxime Marotte (FRA, XC)
  • Greta Seiwald (ITA, XC)

Santa Cruz Syndicate (USA)

  • Jackson Goldstone (CAN, DH)
  • Laurie Greenland (GBR, DH)
  • Nina Hoffmann (GER, DH)
  • Greg Minnaar (RSA,  DH)

Scott – Cala Bandida (ESP)

  • Marcos Garcia Fernandez (ESP, XCM)
  • Francesc Guerra Carretero (ESP, XCM)
  • Sergio Mantecon Gutierrez (ESP, XCM)
  • Jose Maria Sanchez Ruiz (ESP, XCM)
  • Paola Zahonero Abril (ESP, XCM)

Scott – Goldstar Sports Racing Team (GRE)

  • Aikaterini Eleftheridou (GRE. XC)
  • Charoun Molla Amet Ali Oglou (GRE. XC)
  • Vasileios Tsopouroglou (GRE. XC)

Scott Creuse Oxygene Gueret (FRA)

  • Loan Cheneval (FRA, XC)
  • Lilou Fabregue (FRA, XC)
  • Lukas Malezsewski (BEL, XC)
  • Alexandre Martins (FRA, XC)
  • Jens Schuermans (BEL, XC)
  • Juliette Trombini (FRA, XC)

Scott Downhill Factory (FRA)

  • Marine Cabirou (FRA, DH)
  • Brendan Fairclough (GBR, DH)
  • Dylan Levesque (FRA, DH)
  • Dean Lucas (AUS, DH)
  • Florent Payet (FRA, DH)

Scott Manigod Shot (FRA)

  • Mathilde Bernard (FRA, DH)
  • Romain Chatanay (FRA, DH)
  • Valentin Chatanay (FRA, DH)
  • Gaël Pecoul (FRA, DH)
  • Emile Rilat (FRA, DH)

Scott Racing Team (ITA)

  • Marco Betteo (ITA, XC)
  • Jacopo Billi (ITA, XCM)
  • Marika Celestino (ITA, XC)
  • Giulia Challancin (ITA, XC)
  • Cristian Cominelli (ITA, XCM)
  • Filippo Musso (ITA, XC)
  • Juri Ragnoli (ITA, XCM)
  • Pietro Sarai (ITA, XCM)
  • Andrea Siffredi (ITA, XCM)
  • Matteo Siffredi (ITA, XC)

Scott-Sram MTB Racing Team (SUI)

  • Kate Courtney (USA, XC)
  • Lars Forster (SUI, XC)
  • Andri Frischknecht (SUI, XC)
  • Nino Schurter (SUI, XC)

Sense Factory Racing (BRA)

  • Luiz Henrique Cocuzzi (BRA, XC)
  • Rubens Donizete Valeriano (BRA, XC)
  • Mario Couto Grego Santos (BRA, XC)
  • Diego Neumann (BRA, XC)
  • Giuliana Salvini Morgen (BRA, XC)

Serneke Allebike MTB Team (SWE)

  • Oscar Lind (Šve, XC)
  • Emil Lingren (Šve, XC)
  • Rasmus Niekrenz (DEN, XC)
  • Victor Philipsen (DEN, XC)

Singer Racing Team (GER)

  • Matthias Bettinger (GER, XCM)
  • Martin Frey (GER, XCM)
  • Caleb Kieninger (GER, XCM)
  • Simon Stiebjahn (GER, XCM)

Sorted Racegear (GBR)

  • Finn Clark (GBR, DH)
  • Zac Hudson (GBR, DH)
  • Josie McFall (GBR, DH)
  • Taylor Vernon (GBR, DH)

Soudal LeeCougan International Team (ITA)

  • Tony Longo (ITA, XCM)
  • Alexey Medvedev (Rus, XCM)
  • Daniele Mensi (ITA, XCM)
  • Hector Leonardo Paez Leon (Kol, XCM)
  • Massimo Rosa (ITA, XCM)
  • Stefano Valdrighi (ITA, XCM)

Specialized Factory Racing (USA)

  • Haley Batten (USA, XC)
  • Christopher Blevins (USA, XC)
  • Sina Frei (SUI, XC)
  • Gerhard Kerschbaumer (ITA, XC)
  • Jordan Sarrou (FRA, XC)
  • Laura Stigger (AUT, XC)

Specialized Gravity (FRA)

  • Loic Bruni (FRA, DH)
  • Christopher Grice (USA, DH)
  • Finn Iles (CAN, DH)

SR Suntour Commencal by Gravity School (GBR)

  • Anna Craig (GBR, DH)
  • Benjamin Hicken (GBR, DH)
  • Jack Reading (GBR, DH)
  • Dan Slack (GBR, DH)

Stop&Go Marderabwehr MTB Team (GER)

  • Niklas Schehl (GER, XC)
  • Julian Schelb (GER, XC)
  • Ben Schweizer (GER, XC)

Strüby-Bixs Team (SUI)

  • Virag Buzsaki (Mad, XC)
  • Paula Gorycka (POL, XC)
  • Jeremias Marti (SUI, XC)
  • Melanie Tresch (SUI, XC)
  • Tina Züger (SUI, XC)

Świętokrzyskie Cycling Academy (POL)

  • Krzysztof Domin (POL, XC)
  • Mateusz Nieboras (POL, XC)
  • Marta Turobos (POL, XC)
  • Julia Zieba (POL, XC)
  • Kinga Zur (POL, XC)

Team 31 (SWE)

  • Linn Gustafzzon (Šve, XC)
  • Jenny Rissveds (Šve, XC)
  • Kelsey Urban (USA, XC)

Team Bagnol JO.WE Omega (FRA)

  • Augustin Arnoux (FRA, XC)
  • Esteban Bagnon (FRA, XC)
  • Paolo Bayle (FRA, XC)
  • Kyle Cameron (FRA, XC)
  • Sofian Corniglion (FRA, XC)
  • Guillaume Alexandre Deurweilher (FRA, XC)
  • Clement Izquierdo (FRA, XC)
  • Alexis Lopez (FRA, XC)
  • Florian Lopez (FRA, XC)
  • Axel Pourriere (FRA, XC)

Team Bulls (GER)

  • Urs Huber (SUI, XCM)
  • Leon Reinhard Kaiser (GER, XC)
  • Alban Lakata (AUT, XCM)
  • Simon Schneller (GER, XCM)
  • Hansueli Stauffer (SUI, XCM)

Team Performance Cycling (FRA)

  • Celine Fromy (FRA, XC)
  • Flavie Guille (FRA, XC)
  • Alice Imbert (FRA, XC)
  • Ninon Krebs (FRA, XC)
  • Matthieu Leroy (FRA, XC)
  • Agathe Micol (FRA, XC)
  • Clement Noel (FRA, XC)
  • Anathole Vermersch (FRA, XC)

Team Skeno Sfit Helse (NOR)

  • Jens Bergmann (NOR, XC)
  • Miriam Siversten (NOR, XC)
  • Synne Steinsland (NOR, XC)
  • Marit Sveen (NOR, XC)

Team Superior Rafalsocks (FRA)

  • Thibaut Andre Gallis (FRA, XC)
  • Hugo Briatta (FRA, XC)
  • Marie Dufosse (FRA, XC)
  • Axel Hardy Laine (FRA, XC)
  • Louise Hautreux (FRA, XC)
  • Lisa Klaes (FRA, XC)
  • Nicolas Rihouey (FRA, XC)
  • Emma Terrigeol (FRA, XC)
  • Arthur Tropardy (FRA, XC)

Team Talley’s-Kiwi MTB Collective (NZE)

  • Annabel Bligh (NZE, XC)
  • Anna Bristow (NZE, XC)
  • Mia Cameron (NZE, XC)
  • Cameron Jones (NZE, XC)
  • Amelie Mackay (NZ, XCM)
  • James Officer (NZ, XC)
  • Ethan Rose (NZ, XC)
  • Josie Wilcox (NZ, XC)
  • Matthew Wilson (NZ, XC)
  • Ethan Woods (NZ, XC)

Team Vosges VTT (FRA)

  • Ugo Bertrand (FRA, XC)
  • Pierre Curien (FRA, XC)
  • Anaelle Henry (FRA, XC)
  • Arthur Liardet (FRA, XC)
  • Vincent Sibille (FRA, XC)
  • Thibaut Soula (FRA, XC)
  • Amelie Vazeille (FRA, XC)
  • Anthony Zaragoza (FRA, XC)

Teamisgav-Orbea (Izr)

  • Gil-Li Gonen (ISR, XC)
  • Ori Heracovitz (ISR, XC)
  • Adar Lahav (ISR, XC)
  • Naama Noyman (ISR, XC)
  • Yuval Zaltsman (ISR, XC)

Teamproject.ch (SUI)

  • Delia Da Mocogno (SUI, DH)
  • Basil Weber (SUI, DH)
  • Lutz Weber (SUI, DH)
  • Myles Weber (SUI, DH)

Thömus Maxon (SUI)

  • Vital Albin (SUI, XC)
  • Mathias Flückiger (SUI, XC)
  • Roman Holzer (SUI, XC)
  • Alessandra Keller (SUI, XC)
  • Timo Müller (SUI, XC)
  • Kathrin Stirneman (SUI, XC)
  • Like Wiedmann (SUI, XC)

Torpado Factory Team XCM (ITA)

  • Andrea Candeago (ITA, XC)
  • Yotam Deshe (ISR, XC)
  • Greta Karasiovaite (LIT, XC)
  • Katazina Sosna (LIT, XC)
  • Casey South (SUI, XC)
  • Luca Wackermann (ITA, XC)

Torpado Factory Team XC (ITA)

  • Andrea Candeago (ITA, XC)
  • Yotam Deshe (ISR, XC)
  • Greta Karasiovaite (LIT, XC)
  • Katazina Sosna (LIT, XC)
  • Casey South (SUI, XC)
  • Luca Wackermann (ITA, XC)

Torpado Ursus (ITA)

  • Manuel Capra (ITA, XC)
  • Nicola Da Fies (ITA, XC)
  • Oliver Sølvhøj (DEN, XC)

Trek Factory Racing DH (USA)

  • Kade Edwards (GBR, DH)
  • Charlie Harrison (USA, DH)
  • Loris Vergier (FRA, DH)
  • Reece Wilson (GBR, DH)

Trek Factory Racing XC (USA)

  • Riley Amos (USA, XC)
  • Anton Cooper (NZ, XC)
  • Vlad Dascalu (ROM, XC)
  • Harriet Harnden (GER, xc)
  • Jolanda Neff (SUI, XC)
  • Evie Richards (GBR, XC)

Trinity Racing MTB (GBR)

  • Adrien Boichis (FRA, XC)
  • Camilo Andres Gomez Gomez (Kol, XC)
  • Alex Junior Malacarne (BRA, XC)
  • Cameron Mason (GBR, XC)
  • Chiara Teaocchi (ITA, XC)

Trinx Factory Team (ITA)

  • Filippo Agostinacchio (ITA, XC)
  • Fabio Bassignana (ITA, XC)
  • Gioele Bertolini (ITA, XC)
  • Lucia Bramati (ITA, XC)
  • Andrea Colombo (ITA, XC)
  • Valentina Corvi (ITA, XC)
  • Eva Lechner (ITA, XC)
  • Giorgia Marchet (ITA, XC)
  • Noemi Plankensteiner (ITA, XC)

Union (SWE)

  • Oliver Davis (AUS, DH)
  • Frida Helena Rønning (NOR, DH)
  • Lachlan Stevens-McNab (NZ, DH)
  • Benjamin Zwar Kwist (Šve, DH)
  • Oliver Zwar (Šve, DH)

Unior Sinter Factory Racing (SLO)

  • Žak Gomilšček (Slo, DH)
  • Jure Žabjek (Slo, DH)
  • Tanja Žakelj (Slo, XC)

Varberg Mountainbike Team (SWE)

  • Hugo Eliasson (Šve, XC)
  • Andre Eriksson (Šve, XC)
  • Casper Johansson (Šve, XC)
  • Samuel Örnborg (Šve, XC)

VCA Anjos KTM (FRA)

  • Maxime Barbarin (FRA, XC)
  • Paul Delpech (FRA, XC)
  • Remy Duquesne (FRA, XC)
  • Maxime Gagnaire (FRA, XC)
  • Quentin Luchini (FRA, XC)
  • Charles Machandise (FRA, XC)
  • Nael Rouffiac (FRA, XC)
  • Mathis Tonneau (FRA, XC)
  • Constance Valentin (FRA, XC)
  • Amandine Vidon (FRA, XC)

Velcan MTB Pro Team (FRA)

  • Marion Colin (FRA, XC)
  • Alexis Paris (FRA, XC)
  • Titouan Perrin Ganier (FRA, XC)

Veloroc Lapierre (FRA)

  • Tristan Arioli (FRA, XC)
  • Lea Bouilloux (FRA, XC)
  • Mickael Brunello (FRA, XC)
  • Ludovic Delpech (FRA, XC)
  • Killian Desbiens (FRA, XC)
  • Maxime Garin (FRA, XC)
  • Julien Hemon (FRA, XC)
  • Paul Magnier (FRA, XC)
  • Lucie Urruty (FRA, XC)
  • Victor Vidal (FRA, XC)

VVRacing Academy (FRA)

  • Yannick Baechler (SUI, DH)
  • Marc Cabirou (FRA, DH)
  • Vicky Clavel (FRA, DH)
  • Louis Gaillet (FRA, DH)
  • Johan Garcin (FRA, DH)
  • Elliot Vallon (FRA, DH)

Wilier-Pirelli Factory Team XCO (ITA)

  • Simone Avondetto (ITA, XC)
  • Janis Baumann (SUI, XC)
  • Giole De Cosmo (ITA, XC)
  • Giada Specia (ITA, XC)

Wilier-Pirelli Factory Team MX (ITA)

  • Wout Alleman (BEL, XCM)
  • Daniel Geismayr (AUT, XCM)
  • Samuele Porro (ITA, XCM)
  • Fabian Rabensteiner (ITA, XCM)

X-Sauce Factory Team (ESP)

  • Cristofer Bosque Ruano (ESP, XC)
  • Aniol Morell Coll (ESP, XC)
  • Ana Santos (Por, XC)

YD Racing (NZ)

  • Nico Arnold (NZ, DH)
  • Cameron Beck (NZ, DH)
  • Cameron Clement (NZ, DH)
  • Guy Johnston (NZ, DH)
  • James McDermid (NZ, DH)
  • William McDermid (NZ, DH)
  • Kalani Muirhead (NZ, DH)
  • Alex Wayman (NZ, DH)
  • Carter Wiffin (NZ, DH)

YT Racing Dudes (GER)

  • Erik Irmisch (GER, DH)
  • Oisin O’Callaghan (IRL, DH)
  • Johann Potgieter (Jar, DH)

Zerouno Factory (USA)

  • Monica Yuliana Calderon Martinez (Kol, XCM)
  • Isabela Garcia Pelaez (Meh, XC)
  • Adiar Zaboiel Guttierez Prieto (Meh, XC)
  • Angie Milena Lara Zazaro (Kol, XC)
  • Jose Antonio Prieto de Luna (Meh, XC)
  • Erika Monserrath Rodriguez Suarez (Meh, XC)

Naslovna fotografija: Unior Sinter Factory Racing

Bike park Tršće “Ciklocentar” Human Fish Gravel SloEnduro
Prati nas