Nove Mesto
“On-off
“Ciklocentar” Bike park Tršće Human Fish Gravel SloEnduro
12. svibnja 2021

Većina vrhunskih natjecatelj(ic)a imalo je manje od tjedan dana za odmor prije druge runde Svjetskog kupa u Novem Mestu u Moravskoj…

Drugi po redu dvostruki događaj ovogodišnjeg Svjetskog kupa održat će se u Vysočina Areni od petka do nedjelje. Kratki kros u petak, a subota i nedjelja će biti rezervirani za olimpijski kros. U Češkoj nastupaju i naši predstavnici.

Još jedan klasik. Nove Mesto u Moravskoj jedan je od pravih klasika Svjetskog kupa u brdskom biciklizmu. Od 14. do 16. svibnja u Areni Vysočina održat će se utrke u kratkom i olimpijskom krosu.

Kako je bilo lani?

Jedina lanjska runda Svjetskog kupa u olimpijskom i kratkom krosu održana je upravo u Češkoj. Tako su se četiri utrke u tjednu odvijale na istom mjestu. Prva kratka kros utrka po kiši, blatu i hladnoći pripadala je Britanki Evie Richards i Meksikancu Joseu Gerafu Ulloi Arevalu.

Prva utrka olimpijskog krosa bila je pak u domeni Francuskinje Loana Lacomte (prva pobjeda u Svjetskom kupu) i Danca Simona Andreassna (njegova prva seniorska pobjeda u Svjetskom kupu). Drugi kratki kros pripao je Brazilcu Henriqueu Avanciniju i opet Britanki Evie Richards, dok su olimpijski kros osvojili Francuskinja Pauline Ferrand Prevot i Brazilac Henrique Avancini (njegova prva elitna pobjeda u olimpijskom krosu).

Poredak u Svjetskom XCO kupu nakon prve dvije ovogodišnje utrke (XCO + XCC):

Muškarci:

  1. Victor Koretzky, 350 bodova
  2. Nino Schurter, 280 bodova
  3. Mathieu van der Poel, 245 bodova
  4. Mathias Flueckiger, 230 bodova
  5. Ondrej Zink, 176 bodova
  6. Anton Cooper, 170 bodova
  7. Henrique Avancini, 170 bodova
  8. Alan Hatherly, 155 bodova
  9. Jordan Sarrou, 155 bodova
  10. Thomas Pidcock, 140 bodova

Žene:

  1. Pauline Ferrand Prevot, 325 bodova
  2. Loana Lecomte, 320 bodova
  3. Kate Courtney, 225 bodova
  4. Linda Indergand, 220 bodova
  5. Haley Batten, 200 bodova
  6. Anne Terpstra, 190 bodova
  7. Sin Frei, 150 bodova
  8. Jenny Rissveds, 145 bodova
  9. Jana Belomojna, 140 bodova
  10. Eva Lechner, 140 bodova

Trase Svjetskog kupa u Novom Mestu

Kratki kros: Staza će biti malo izmijenjena u odnosu na prethodne utrke u Novom Mestu. Bit će više pojedinačnih staza i terena, manje asfalta. Krug je dug 1525 metara. Djevojke će morati voziti 6 + 1, a muškarci 7 + 1 krug.

Olimpijski kros: Krug je dugačak 3936 metara, sa 117 visinskih metara uspona. Najvažniji odsjeci “češkog klasika” su: pumptrack Vysočina, Mercedes- Benz rock’n’roll, Red Bull AC / DC, Mercedes- Benz  vertical drop, Shimano expert climb i NSA rocks.

Vremenski raspored

Petak, 14. svibnja:

  • 18:00, kratka kros utrka za ženske elitne kategorije.
  • 18:45, kratka kros utrka za muške elitne kategorije.

Subota, 15. svibnja:

  • 9:30, start utrke juniora u UCI svjetskoj seriji.
  • 11:15, start utrke juniorki u UCI svjetskoj seriji.
  • 15:00, start muške kategorije do 23 godine (nastupa Anthony Bilić).
  • 17:00, start divlje kategorije žena do 23 godine (Karmen Škiljić i Larisa Bošnjak).

Nedjelja, 16. svibnja:

  • 11:20, start elitne kategorije žena.
  • 15:20, start muške elitne kategorije.

Link na UCI Junior series XCO.

Utre u petak i nedjelju moći ćeš pratiti u na Red Bull TV.

Svjetski kup u Novem Mestu u Moravskoj na Facebooku: @mtbnmnm.

Foto Grega Stopar

Pročitaj i
Svjetski kup Albstadt Report: Povijesna pobjeda Koretzkog, Lacomte upotpunila francusko slavlje
Svjetski kup Albstadt Report: Pobjede u kratkom krosu za van der Poela i…

“Hervis”
Bike park Tršće “Ciklocentar” Human Fish Gravel SloEnduro
Prati nas