ZLIK, Premantura
19. prosinca 2022

Na stazi koja je dijelom bila postavljena na klasičnoj trasi Kamenjak Rocky XC Trails ukupno  najbrži bio je domaćin iz kluba KBBXS Adrenalina…

Tri različite dužine staze i start starijih kategorija prema tradiciji točno u 12:26. Krug za najstarije bio je dugačak 3,9 kilometara, za kategorije U9 i U11 je brojao 1000 m, dok se za najmlađe krug vozio startnom zonom najdužeg kruga i iznosio je 350 metara. U sunčanoj Premanturi apsolutnu pobjedu odnio je natjecatelj u zreloj kategoriji U40 Luka Grubišić (Adrenalina MTB tim). Za njim su u cilj ušli Talijani Gianluca Furlani (U30) i Simone Cusin (U40). Na startu se poredalo 114 natjecatelja i natjecateljica.

MTB ZLIK Premantura Light

Muškarci

U13 – Dino Mataija (BK Crikvenica), David Bernobić i Ivano Hrelja (obojica BK Žminj) bili su prva tri u kategoriji.

U15 – Najbrža trojka: Nejc Petač (KK Završnica), Vito Tepić (BBK Šišmiš) i Jakob Mlakar (MBK Črni vrh).

U17 – Prvo mjesto Antonio Kos (BK Albona 1921), a slijede Aleksej Kramar i Moris Mačina (obojica Adrenalina MTB Team).

U19 – Pobjeda Jana Lešnika (KK Kranj). Drugo mjesto Ivan Puck (Adrenalina MTB Team) a treće Noel Kučić.

U30 – Kategorija do 30 godina imala je samo talijanske natjecatelje na postolju. Gianluca Furlan prvi, Alessandro Berton (ASD Team Velociraptors) drugo i Raul Di Ragogna (MBC Trieste) treće mjesto.

U40 – LukaGrubišić (Adrenalina MTB Team) bio je najbrži u najbrojnijoj kategoriji, a ujedno i apsolutno najbrži . Drugo mjesto osvojio je Simone Cusin (Bibione Cycling Team), a treće mjesto Alen Jovanović Verbanac (BK Žminj).

U50 – slavio je Jani Prešeren (Team BTS Company). Drugi je bio Saša Dundović (Adrenalina MTB Team), a treće mjesto osvojio je Antonio Selis (MBC Trieste).

50+ – Talijani su osvojili najstariju kategoriju. Ugo Pietrobon (Bibione Cycling Team), Mario Ferfoglia (MBC Trieste) i Claudio Pavan (Bibione Cycling Team) podijelili su mjesta na postolju.

Žene

U15W – Gea Sabadin (BK Grobnik) bila je jedina natjecateljica u kategoriji.

30+ W – Maja Bonačić bila je znatno brža od Anne Santellani (MBC Trieste) i Antonele Juretić (BK Grobnik).

Dječje kategorije na MTB ZLIK Premantura Light

U7 – Žan Pregl (SD Strahovica) bio je brži od Maja Modica (MebloJogi-Pro Concrete) .

U7W – Zoja Špenko (SD Strahovica) prvo i Enia Sabadin (BK Grobnik) drugo mjesto.

U9 – Mark Pregl, Nace Špenko (oba SD Strahovica) i Luka Milevoj (Adrenalina MTB Team) bili su najbrži trio.

U9W – Hana Bele Grkman (Calcit Bike Team) bila je brža od Marte Krizmanić (BK MTB Istra Pazin).

U11 – Loris je pobijedio Mokrovčak (BK Rijeka). Drugo mjesto pripalo je Marcosu Ramon (Pogi Team UAE Generali), a treći Jan Horvat (BBK Šišmiš).

U11W – Lena Obranić (BK Žminj), Ema Korošec Janušič (KK Završnica) i Klara Pregl (SD Strahovica) bile su prve tri.

Rezultati

Peta utrka sezone 2022/2023 na rasporedu je 15. siječnja. Događaj XC Ronjgi organizira KBBXS Adrenalina. Prijavi se na prijavim.se.