ZLIK
7. studenoga 2022

Prvo kolo ovogodišnje sezone MTB ZLIK organizirao je BK Grobnik. Na XC Rastočine startalo je čak 156 natjecatelj(ic)a iz Hrvatske, Slovenije i Italije. Startala je već 15. sezona popularne zimske MTB serije…

Ovosezonska Zimska liga Istre i Kvarnera započela je jučer u Rastočinama nedaleko Grobnika. Na 3 km dugom krugu sa 105 metara uspona, najbrži je bio Talijan Robero Vidoni, natjecatelj u kategoriji do 50 godina. Dužina kruga za najmlađe kategorije (U7) bila je 300 metara, a za kategorije U9 i U11 krug je bio 500 metara.

Rezultati XC Rastočine

Muški

U13 – pobijedio je Enej  Bartolme (MTB trail centar Kočevje). Dino Mataija (BK Crikvenica) osvojio je drugo mjesto. Gal Klun (Pogi Team UAE Generali) bio je treći.

U15 – Lenart Dejak (MTB trail center  Kočevje) prvo, Nejc Petač drugo, Jakob Mlakar (MBK Črni vrh) treće mjesto.

U17 – Enrico Del Gallo (ASD Federclub Trst – Tecnoedile) prvi, Antonio Kos (BK Albona 1921) drugo, Borna Korpar (BBK Šišmiš) treći.

U19 – pobijedio Eric Stipić, Noel Kučić osvojio drugo mjesto.

U30 – Dominik Orbanić (BK Žminj) bio je jedini u kategoriji koji je jedini vozio pet krugova i ostavio druge za cijeli krug. Drugo mjesto osvojio je Diego Žužić (BK Poreč), treći je bio Rok Jamšek (BK Novigrad).

U40 – Milo Pilski (BKCRO MTB) pobjednik je najbrojnije kategorije – sa slijedećom kategorijem dijelili su isti broj prijava – 28. Robi Jenko (MebloJOGI – Pro Beton) drugo mjesto, a na trećem Simone Cusin (Bibione Cycling Team).

U50 –  Roberto Vidoni (SC Cottur ASD) pobjednik je u kategoriji i apsolutni pobjednik prve utrke ovogodišnjeg MTB ZLIK-a. Gianni Sclip (ASD Federclub Treste – Tecnoedile) osvojio je drugo mjesto, s Jani Prešeren (Team BTS Company) na trećem mjestu.

50+ – Paolo CATARUZZI (ASD Federclub Trieste – Tecnoedile) prvi, Livio Turitto (MBC Trieste) drugi i Ugo Turitto (Bibione Cycling Team) treći.

Žene

U15 W – Gea Sabadin (BK Grobnik) u najmlađoj ženskoj kategoriji, suočila se sa samom sobom.

U30 W – Jedina natjecateljica u kategoriji bila je Zoja Mesojedec (MTB trail centar Kočevje).

30+ W – Prva Donatella Cosliani (SC Cottur ASD), druga Romina Marušič (BK Novigrad).

Djeca

U7 – pobijedio je Žan Pregl (ŠD Strahovica), za njim Maj Modic i Taig Erceg.

U7 W – Enia Sabadin bila je brža od Romane Barneić (obje BK Grobnik).

U9 – Prvi Nace Špenko (ŠD Strahovica), drugo mjesto Nori Erveg i treći Mark Pregl (ŠD Strahovica).

U9 W – Stefani Štrucelj (BK Grobnik) pobijedila je s velikom prednošću. Drugo mjesto Zoji Bartolme (MTB trail centar Kočevje), treće Valeriji Abramović (BBK Team Rodeo).

U11 – Bor Križan (MTB trail centar Kočevje) pobjednik u najbrojnijoj dječjoj kategoriji, drugi Loris Mokrovčak (BK Grobnik), treći Marcos Remon (Pogi Team UAE Generali).

U11 W – Prva Nicole Nižić (BK Tombnik), druga je bila Korina Abramović (BBK Team Rodeo), a treća Klara Pregl (ŠD Strahovica).

Rezultati prvog kola MTB ZLIK su na ovom mjestu.

Zimsku ligu potraži i na Facebooku.

Druga od deset utrka sezone 2022/2023  održat će se 20. studenog u Rapcu u organizaciji BK Albona i Bike Centra Rabac. Prijave su na  na prijavim.se.