2. svibnja 2018

Druga utrka prvog XCM kupa Istre održana je u Novigradu na Praznik rada

Prvi maj svatko obilježava na svoj način, a velik broj radnih ljudi odlučio je provesti taj dan na MTB maratonu u Novigradu. Utrku je po četvrti puta organizirao BK Novigrad, a ove godine njeni se rezultati računaju u ukupnom poretku Kupa Istre u MTB maratonu.

Oko 80 natjecateljica i natjecatelja odlučilo je okušati se na kraćoj trasi duljine 40 km, a na duljoj trasi od 60 km i oko 900 m visinske razlike provozalo se njih četrdeset.

Staza je bila brza i mjestimice tehnički zahtjevna, a mnogima će ostati u lijepom sjećanju radi sjajnih single trailova u sumi iznad rijeke Mirne, zahtjevnih spustova do same rijeke te brze vožnje po nasipima.

Oko 11 sati nekih je 120 biciklistica i biciklista krenulo na prvi dio vožnje, revijalni prolazak kroz Novigrad, a kod sportske dvorane krenuo je pravi start utrke.

Na kraćoj je trasi pobijedio Evgen Pevec (Energijateam.com) a najbolja vozačica bila je Ana Podpečan (Calcit Bike). Na duljoj trasi pobijedio je Matej Lovše (Tuš Team), za dlaku ispred Boruta Ramšaka (Ganesha team). Jedina natjecatečljica na duljoj trasi, domaća predstavnica Andrea Kiršić, bila je u ukupnom poretku odlična 17.

Biciklisti su iz Novigrada otišli bogatiji za lijepe nagrade, spontani aplauz publike te s iskrenom zahvalom Novigradu i njegovoj turističkoj zajednici.