Pobjede su s ovog rekreativnog MTB maratona otišle u Sloveniju i Hrvatsku, a s Vugrinšćaka je u e-MTB kategoriji startalo pristojnih 14 natjecatelja
Prvo izdanje službenog rekreativnog maratona Occupy Samobor u nedjelju je uspješno održano u organizaciji BBK Krpelj. S livade pokraj gradskog bazena na Vugrinšćaku startalo je tristotinjak natjecatelj(ic)a kojima su organizatori ponudili tri dionice različite duljine: 60 km, 40 km i 20 km. Posebna kategorija bila je e-MTB, a startalo je 14 natjecatelja, za što vjerujemo da je najmasovnija službena e-utrka dosad održana u Hrvatskoj.
Okrjepne zone besprijekorno su funkcionirale (foto organizator)
Zanimljivo je da su se organizatori MTB maratona orijentirali uglavnom na obalu, dok je najnapučenija i po BDP-u snažna zagrebačka regija ostala po strani. No sada se to promijenilo, jer je Samobor ovime dobio pravi XCM događaj Sve u svemu, nema veće zapreke da XCM Occupy Samobor slijedeće godine postane i prava natjecateljska utrka.
VIDEO: HPB XCM Occupy Samobor 2019.
Najbolji po kategorijama
Olimp (60 km / 2000 mv)
Muškarci
1 – Gregor Sikošek (SLO) 3:04:48
2 – Rok Golob (SLO) +10:35
2 – Saša Jeftinić (CRO) +17:23
Žene
1 – Gorana Težak (CRO) 3:48:52
2 – Mia Radotić (CRO) +16:34
3 – Jasmina Šarotar (CRO) +36:31
Master
1 – Jože Vesel (SLO) 3:21:09
2 – Dejan Nemeček (SLO) +04:05
3 – Matjaž Smovnik (SLO) +10:59
Peter Vesel, pobjednik u Grand Master kategoriji na najduljoj trasi (foto organizator)
Grand Master
1 – Peter Vesel (SLO) 3:27:33
2 – Mario Žanić (CRO) +27:07
3 – Aleš Boben (SLO) +44:21
Sparta (40 km / 1400 mv)
Muškarci
1 – Josip Toljan (CRO) 2:03:50
2 – Tomislav Katalenić (CRO) +11:10
3 – Blaž Lupše (SLO) +11:19
Žene
1 – Paula Vrdoljak (CRO) 2:43:06
2 – Zlatica Pernjak (CRO) +40:07
3 – Renata Batur (CRO) +1:03:08
Master
1 – Rajko Zvonar (SLO) 2:17:10
2 – Daniel Orel (CRO) +06:34
3 – Toni Zoric (BIH) +16:32
Grand Master
1 – Zoran Perić (CRO) 2:20:16
2 – Tomislav Gojkovič (CRO) +28:11
3 – Davor Pollak (CRO) +46:00
Troja (20 km / 550 mv)
Muškarci
1 – Patrik Bogović (CRO) 0:49:23
2 – Denis Bogović (CRO) +00:01
3 – Leon Šoić (CRO) +00:02
Žene
1 – Marijana Leko (CRO) 1:07:31
2 – Mirna Radošević (CRO) +07:32
3 – Nikolina Ilijanić (CRO) +11:16
Master
1 – Klemen Širca (SLO) 0:59:36
2 – Jerko Žunić (CRO) +03:18
3 – Goran Ostojić (CRO) +06:51
Grand Master
1 – Dražen Oreščanin (CRO) 1:02:51
2 – Jadranko Đurašin (CRO) +24:01
3 – Darko Klepić (CRO) +29:47
Pobjednik e-kategorije Marijo Margić (foto organizator)
EBike (40 km / 1400 mv)
1 – Marijo Margić (CRO) 1:47:49
2 – Zoran Stanko (CRO) +02:56
3 – Davorin Habunek (CRO) +07:04
Ukupni rezultati su ovdje.
Naslovna fotografija: Gregor Sikošek, pobjednik u muškoj kategoriji na najduljoj trasi Foto: Organizator