Giant mtb ZLIK
24. ožujka 2022

Zimska liga Giant mtb ZLIK u ovoj se sezoni sastojala čak od deset rundi i dobila je na važnosti i težini. Finalna utrka sezone održana je u zaleđu Rijeke…

Još jednom, izvrstan odaziv sudionica i sudionika te ugodna atmosfera za sve „zlikovce“. U nedjelju su se hrvatskim, slovenskim i talijanskim natjecatelji(ca)ma pridružili su Česi i Čehinje, koji su u nekim kategorijama dospjeli i na postolje. Ukupno najbrži je bio dobro poznati slovenski matador Gregor Sikošek (kategorija U40), koji je ostavio iza sebe Talijana Roberta Vidonija (U50) i sunarodnjaka Blaža Kavčiča (U17). Time je zaključena zimska XCO sezona 2021/22 u Istri i na Kvarneru.

Rezultati Giant mtb ZLIK

U13 — Pobjea Jakoba Mlakara (MBK Črni vrh), drugo mjesto Noa Kuhar (BK Žminj) i treće mjesto Antonio Liculo (BK Grobnik).

U15 — Gašper Štajnar (Calcit Bike Team) bio je brži od Flavia Dispense (Trinx Factory Team) i Maek Turčić (BK Novigrad).

U17 — Blaž Kavčič (KK Završnica) prvi, Vojtech Briza (Express CZ Tufo Team Kolin) drugi, Tine Terpin (MBK Črni vrh) treće mjesto.

U19 — Matej POSPIŠIL (Expres CZ TufoTeam Kolin), Eric Stipić (BK Rijeka) i Dominik Orbanić (BK Žminj) bili su prva trojica.

U30 — Pobjeda je otišla Edoardu Antoniniju (Bibione Cycling Team), drugo mjesto osvojio je Diego Žužić (BK Poreč), a treće Rok Jamšk (BK Novigrad).

U40 – Ukupni pobjednik je Gregor Sikošek (Team Granfondo Slovenija), drugo mjesto osvojio je Simone Cusin (Bibione Cycling Team), a treće Davor Pikulić (BK Grobnik).

U50 — Roberto Vidoni (SC Cottur ASD) ima pobjedu u džepu kad god se pojavi na startu serije Giant mtb ZLIK. Sclip (ASD Federclub Trieste) zauzeo je drugo mjesto, a Marin Deković (BK Campetto) osvojio je treće mjesto.

50+ — Maurizio Deponte prvi, Lucjan Premrn (Izvir Vipava) drugi te Miran Modić na trećem mjestu.

Ženske kategorije

U15 W – Prvo mjesto za Evu Terpin (MBK Črni vrh). Tajda Šoštarko (Calcit Bike Team) osvojila je drugo mjesto, a Gei Sabadin (BK Grobnik) osvojila je treće mjesto.

U30 W — Anja Nadu (Energijateam.com) osvojila je pobjedu u ciljnom sprintu s Nikolom Vagnerovom (Expres CZ Scott Team), a Hana Jurova (Expres CZ Tufo Team Kolin) osvojila je treće mjesto.

30+ W – još jedna pobjeda za Laru Kocjancic (MBC Trst), drugo mjesto za Rominu Marušić (BK Novigrad) i treće za Melitu Dorčić.

Dječje kategorije na Giant mtb ZLIK

U7 — Matevž Zobec (IzviraVipava) zabilježio je pobjedu, Lukas Horvat (BK Poreč) drugo mjesto, a treći je bio Nori Erceg.

U9 – Adam Simonič (Kamplc Racing Team), Val Milat (BK Campetto) i Mateo Malinarić (BK Grobnik) bili su na postolju.

U11 – Prvo mjesto za Davida Bernobića (BK Žminj). Drugo mjesto osvojio je Tine Mlakar (MBK Črni vrh), a na trećem mjestu Svit Mesojedec (MTB trail center Kočevje).

U11 W — Stefani Štrucelj prva, Nicole Nižić (i BK Grobnik) drugo mjesto te Katja Pregl treće mjesto.

Rezultati finalne utrke Giant mtb ZLIK dostupni su na @chiptiming.hr.

Naslovna fotografija: Chip Timing. Bogatu galeriju fotografija potraži na službenom facebook profilu kluba Team Rodeo.