Giant mtb ZLIK, Gregor Sikošek
6. ožujka 2022

Danas održana runda XC Rastočine ponudila je uzbudljivu utrku u izvrsnoj organizaciji BK Grobnik. Ostala je još samo jedna utrka prije zaključenja sezone…

Krug dugačak tri kilometra uključivao je 105 metara visinske razlike, a u nekoliko dijelova nudio je zahtjevnije tehničke nijanse, s dva odsjeka koji su uključivali lakšu „B liniju“. Puno promjena ritma i akceleracija. Ukupna pobjeda ovaj put u otišla je ruke slovenskog biciklista, jer je nakon pauze uslijed niza pobjeda Gregor Sikošek ponovno zakoračio na najvišu stepenicu na postolju.

Rezultati Giant mtb ZLIK

Muške kategorije

U13 — Lenart Dejak (MTB trail center Kočevje) prvi, Filip Noršić (BBK Šišmiš) drugi i Filippo Casagrande (Cube Crazy Victoria Bike) na trećem mjestu.

U15 — Slavio je Gašper Štajnar (Calcit Bike Team). Drugi je bio Giovanni Peruch (Cube Crazy Victoria Bike), a treći Pietro Deon (ASD Societa Sportiva).

U17 — Stefano Viezzi (ASD Libertas Ceresetto) bio je 42 sekunde brži od Tineta Terpina (MBK Črni vrh), a tri minute ispred Alessija Paludgnacha (ASD Team Granzon).

U19 — Daniel Moimas (Cycling Team Friuli) prvi, Dominik Orbanić (BK Žminj) drugi i Eric…

U30 — Pobjeda u ruke Božidaru Mavrinu (BK Mura Avantura), drugo mjesto Hrvoju Lučiću.

U40 — Ukupna pobjeda i pobjeda u kategoriji, s iznimnim vremenom, Gregor Sikošek (Team Granfondo Slovenija) odradio je pet krugova za 55 minuta i 33 sekunde. Tomaž Čefuta (ASD Flamme Rouge) osvojio je drugo mjesto s minutu i dvije sekunde zaostatka, a Luka Grubišić (Adrenalina MTB Team) bi je treći.

U50 — Roberto Vidoni (SC Cottur ASD) niže pobjede kao za okladu. Drugo mjesto osvojio je Marin Deković, a treći je bio Miha Štokelj (KK Izvir Vipava).

50+ — Loris Tomat (ASD Valchiaro) bio je najbolji u najstarijoj kategoriji. Drugo mjesto osvojio je Miran Modić, treći Relvis Glavić (BK Novigrad).

Ženske kategorije

U15 W — Eva Terpin (MBK Črni vrh) pobjednica je druge najmlađe kategorije djevojaka. Drugo i treće mjesto podijelile su članice ekipe A.S.D. Libertas Ceresetto Nadia Casasola i Ambra Savorgnano.

U30 W — Lisa Canciani (ASD DP66 Giant SMP) bila je bolja za čitav krug. Drugo mjesto osvojila je Mirta Pušec, a treće mjesto Bianca Perusin (ASD Libertas Ceresetto).

30+ W – Lara Kocjančić niže pobjedu za pobjedom. Bila je prejaka i ovaj put. Drugo mjesto osvojila je Romina Marušić (BK Novigrad), a treće mjesto Melita Doričić.

Dječje kategorije

U7 — Mario Vidaković (Adrenalina MTB Team), Matevž Zobec (KK Izvir Vipava) i Alen Simonič bili su najbrži u najmlađoj kategoriji.

U9 — Adam Simonič (Kamplc Racing Team) prvo, Val Milat (BK Campetto) drugo i Mark Pregl (SD Stahovica) treće mjesto.

U11 — Pobijedio je Urban Dejak, drugo mjesto osvojio je Svit Mesojedc (oba MTB trailcenter Kočevje), a treće mjesto Jan Horvat (BBK Šišmiš)

U11 W – Prva dva mjesta pripala su domaćicama iz BK Grobnik. Pobjeda za Stefani Štrucelj, drugo mjesto za Nicole Nižić. Klara Pregel je bila treća.

Rezultati Giant mtb ZLIK na @chiptiming.hr.

Finalna, deseta runda održati će se 20. ožujka. Utrku pod nazivom XC Ronjgi organizira Adrenalina MTB Team. Prijave su već otvorene na prijavim.se.

Naslovna fotografija: Gregor Sikošek. Foto Chip Timing.

Bogata galerija fotografija XC Rastočine je na službenom facebook profilu Giant mtb ZLIK. Autor Siniša Galić.