11. studenoga 2019

Druga utrka zimske kros utrke održana je u srcu Istre. Startalo je 138 natjecatelja i natjecateljica

XC Ježenj, srce Istre, lijepo vrijeme i opet lijepa brojka od 138 natjecatelja i natjecateljica na startu. Apsolutna pobjeda u ruke Gregoru Sikošeku, drugo mjesto osvojio je Deni Baniček (prvi u kategoriji U30 M i apsolutni pobjednik prve ovogodišnje utrke), treći je bio Rok Golob. Živahna trasa i dobra atmosfera, baš kao što i priliči ZLIKovcima.

Rezultati (muške kategorije)

U13  – Prva tri mjesta osvojili su domaćini. Pobjednik prve utrke Dominik Jugović (BK Grobnik) također je ovaj put bio najbrži, Marko Turčić (BK Novigrad) osvojio je drugo, a Nikola Mikuličić (BK Grobnik) treće mjesto.
U15  – I u ovoj kategoriji prva su tri mjesta podijelili domaćini. Prvi je u cilj ušao Erik Vorkapić (BK Grobnik), drugo mjesto osvojio je njegov klupski kolega Neo Ivanović, treći je bio David Sandić (BK MTB Istra Pazin).
U17  – Izvrsni hrvatski natjecatelj u krosu Ivan Peruško (BK AXA) deklasirao je konkurenciju i sve prestigao za krug. Drugo mjesto pripalo je Matku Margetiću, a treće Sebastianu Živkoviću (obojica BC Grobnik).
U19 – Dylan Šestak bio je brži od Lukasa Modrušana (Adrenalina MTB Team).
U30 – Deni Baniček, apsolutni pobjednik ovogodišnje prve utrke, bio je ovaj put najbrži u svojoj kategoriji. Drugo mjesto pripalo je Talijanu Alessandru Bertonu (ASD Team Velociraptors), treće Sandiju Bažon.
U40 – Gregor Sikošek (JB Team Novo Mesto) slavio je u najbrojnijoj kategoriji, Rok Golob (Bike Point Lošinj) je osvojio drugo mjesto,, a Mitja Klavora treće mjesto.Tako su sva tri mjesta dodijeljena Slovencima.
U50  – Jože Vesel (KD Papa Podgorje) slavio je po drugi put u sezoni. Drugo mjesto pripalo je talijanskom natjecatelju Deanu Kralju (MBC Trieste), treće njegovom sunarodnjaku Mauru Bruniju (XC Team Trieste).
50+  – U prvoj utrci drugi, ali ovaj put pobjednik. Talijan Giancarlo Milocco (G.S.)Azzida) je bio brži od domaćina Darioja Radmanovića (BK MTB Istra Pazin), treći je bio još jedan Talijan Giovanni Marassi (A.S.D.Bike & Run Gorizia).

Ženske kategorije

U30 W – Domaća Antonela Juretić (BK Grobnik) osvojila je prvo mjesto, drugo mjesto pripalo je Talijanki Alessi Mastrangelo (Cycling Team Friuli), treća je bila Antonelina klupska kolegica Antonela Valentina Pličić.
30+ W – Hrvatica ispred Talijanki .Maja Bonačić (BK Ciklus) bila je vještija od Marie Terese Bordon (ASD Feder Club Trieste) i Donatelle Cosliani (SC Cottur ASD).
U15 W – Talijanka Sara Hlabian (CTF) jedina je stigla do cilja jer je njezina suparnica, domaća Leticia Hrvatin, odustala.

Dječje kategorije

U7 M – Val Milat bio je vještiji od Gabrijela Brnelića (BK Grobnik).
U9 M – Ožbej Lamp (MBK Črni Vrh) diktirao je tempo do cilja i prestigao Talijana Christiana Brunija (XC Team Trieste) i Hrvata Timona Bobolanovića).
U11 M – Urban Lampe (MBK Črni Vrh) bio je brži od Talijana Erika Habiana (CTF) i Hrvata Noe Kuhara (BK MTB Istra Pazin).
U11 W – Nicole Nizić (BBK Team Rodeo) prestigla je Stefani Strucelj.

Rezultati po kategorijama

Rezultati apsolutno

Sljedeća utrka Zimske lige Istre i Kvarnera održat će se 24. studenog u Rapcu .XC Rabac organiziraju BBK Istra Bike Labin i Bike Center Rabacc.