27. listopada 2019

Nova lokacija iznad Rijeke, stari organizator BK Grobnik i 118 natjecatelj(ic)a na XC Rastočine

Prva utrka ovogodišnje Zimske lige Istre i Kvarnera odvila se po gotovo ljetnom vremenu. Ugodna 23 stupnja, nova ruta i stari dobri organizator BK Grobnik i gotovo 120 natjecatelj(ic)a koji su otvorili jesensko-zimsku XC sezonu.

Novi krug iznad Rijeke dug tri kilometra, 105 visinskih metara penjanja i dva nešto izazovnija, tehnička dijela – bio je to pravi početak ovogodišnje 13. sezone!

Apsolutno najbrži na XC Rastočine bio je Deni Baniček koji je vozio pet krugova za sat, sedam minuta i pet sekundi. Sandy Kovačević uvrstio se na drugo mjesto, 35 sekundi zaostatka, a Rok Golob na trećem mjestu bio je sporiji još 23 sekunde.

Rezultati (muške kategorije)

U13 – prvo mjesto Dominiku Jugoviću (BK Grobnik), drugo Marku Turčiću (BK Novigrad) i treće Ivanu Božaniću (BK Grobnik).
U15 – David Sandić (BK MTB Istra – Pazin) prvo mjesto, Lovro Marcela (BK Crikvenica) drugo, a Bartol Pavusek (BK Grobnik) treće mjesto.
U17 – prvo mjesto za Matka Margetića, njegov jedini konkurent Sebastian Živković (obojica BC Grobnik) nije završio utrku.
U30 – Deni Baniček prvo mjesto, Sandy Kovačević (BK LOOD) drugo, a Alen Jovanović treće.
U40 – 1. mjesto Rok Golov (Bike Point Mali Lošinj), drugo mjesto sa minutom zaostatka pripalo je Janzu Dejaku (Energijateam.com), a treći je bio Saša Vidović (BK Grobnik), s tri i pol minute zaostatka.
U50 – Pobjeda u rukama Jože Vesela (KD Pape Podgorje), drugo mjesto Davoru Pavušeku (BK Crikvenica), treće mjesto osvojio je Marko Marcel (BK Crikvenica).
50+ – Maurizio Inguscio (GS Azzida) prestiogao je Giancarla Miloccha za dobre tri minute, trećeplasirani Zoran Antunović zaostao je za jedan krug.

Ženske kategorije

U30 W – Daša Mlakar (MBK Črni Vrh) ostvarila je trominutnu prednost nad Antonelom Juretić (BK Grobnik) u utrci od četiri kruga, treća je bila Valentina Pilčić (BK Grobnik).
30 + W – Donatella Cosliani (SC Cottur ASD) uvjerljiva je pobjednica jer je Alenku Novak prestigla za gotovo 20 minuta. Treće mjesto pripalo je Silvani Cherin (XC Team Trieste) koja je zaostala za jedan krug.
U15 W – Nika Mikuž (MBK Črni Vrh) bila je brža od Sare Hlabian (CTF).

Dječje kategorije (kratki krug)

U7 M – Val Milat bio je brži od Nika Erakovića i Gabrijela Brnelića (BK Grobnik)
U9 M – Tina Mlakar dobo je troboj biciklista iz MBK Črni Vrh.Drugo mjesto pripalo je Ožbeju Lampeu, treće mjesto Filipu Mikužu.
U11W – Nicole Nizic (BBK Team Rodeo ) osvojila je prvo,Nora Mikuličić drugo mjesto, a Lara Mikuličić treće (obje BK Grobnik).
U11 M – Urban Lampe (MBK Črni Vrh) slavio je u tijesnom obračunu jer je prvu trojicu razdvajalo samo sedam sekundi. Drugo mjesto pripalo je Antoniju Liculu (BK Grobnik), a treće Noi Kuharu (BK MTB Istra Pazin).

Rezultati apsolutno

Rezultati po kategorijama

Sljedeća utrka bit će XC Ježenj, zakazana za 10. studenog, u organizaciji BK MTB Istra Pazin.