20. siječnja 2020

Sunčan, gotovo proljetni dan u Poreču, na start pete utrke ove sezone privukao je 122 natjecatelja i natjecateljice

S petom utrkom sezone započelo je drugo poluvrijeme serije Giant mtb ZLIK. Ovaj put organizacija je bila u domeni BC Poreč, a utrka se odvijala na nekadašnjem imanju plemićke obitelji Becich. Ukupno 122 najtjecatelja i natjecateljice iz Hrvatske, Slovenije, Italije, pa čak i Španjolske suočili su se s različitim dužinama, različitim brojem krugova. Veći je krug bio dugačak nešto manje od četiri kilometra, a krug za početnike bio je dugačak 350 metara. Apsolutno najbrži bio je Talijan Giacomo Chiumenti (pobjednik u kategoriji U19), drugo mjesto u muškoj konkurenciji pripalo je praktički sigurnom ukupnom pobjedniku Gregoru Sikošeku (pobjednik u kategoriji U40), a treće je mjesto osvojio pobjednik kategorije U50, Chiumentijev sunarodnjak Loris Tomat.

Rezultati (muške kategorije)

U13 – Slavio je Marko Turčić (BK Novigrad), drug i treće mjesto osvojili su BK Grobnik Dominik Jugović i Nikola Mikuličić.

U15 – David Sadić (BK MTB Istra Pazin) prvi, Erik Vorkapić drugi i Neo Ivanović (obojica BK Grobnik) treći.

U17 – Pobjeda je otišla Matku Margetiću (BK Grobnik), drugo mjesto pripalo je Antoniju Edelinskom (Adrenalina MTB Team), a treće Sebastianu Živkoviću (BK Grobnik).

U19 – Pobjedom u rukama Giacoma Chiumentija (ASD Team Velociraptors), Dylan Šestan osvojio je drugo mjesto, Lukas Modrušan (Adrenaline MTB Team) treće mjesto.

U30 – Sandy Kovačević (BK Lood) prvi, Diego Zužić (BK Porec) drugi i Alessandro Berton (ASD Team Velociraptors) treći.

U40 – Gregor Sikošek (Keindl Sport Team – zima) prvi, Janez Dejak (Energijateam.com) drugi, a Rok Golob (Bike Point Lošinj) treći.

U50 – Proslavio je Loris Tomat (ASD Valchiaro). Drugo mjesto pripalo je Jozu Veselu (KP Papa Podgorje), treći je bio Erik Milat (BK Campetto).

50+ – Maurizio Inguscio , Giancarlo Milocco (oba GS Azzid) i Giovanni Marassi (ASD Bike & Run Gorizia).

Ženske kategorije

U30 W – Pobjeda je pripala Daši Mlakar (MBK Črni vrh), drugo mjesto pripalo je Antoneli Juretić (BK Grobnik), treće mjesto Alessiji Mastrangelo (Biciklistička momčad Friuli).

30+ W – Prvo i drugo mjesto za predstavnice BK Ciklus Maju Bonačić i Paulu Vrdoljak. Treće mjesto pripalo je Donatelli Cosliani (SC Cottur ASD).

U15 W – Jedina u kategoriji bila je Sara Hlabian (CTF).

Početnici

U7 – Val Milat (BK Campetto), Gabriel Brnelić (BK Grobnik), Martin Golja (BBK Istra Bike) bili su prva trojica.

U9 – Ozbey Lampe (MBK Crni Vrh) prvo, Marcos Ramon (Ljubljana MigiMigi) drugi, a Timon Bobolanović (Adrenalina MTB Team) treći.

U11 – Pobjeda za Urban Lampet (MBK Črni Vrh), drugo mjesto za Erika Hlabijana (CTF), treće mjesto osvojio je Noah Kuhar (BK MTB Istra Pazin).

U11 W – pobjedila je Nicole Nižić (BBK Team Rodeo), drugo mjesto pripalo je Stefani Štrucelj, treća je bila Lara Miklulčić  (BK Grobnik).

Rezultati apsolutno

Rezultati po kategorijama

Fotogalerije potraži na facebook profilima Chip timing i Biciklistički klub Poreč

Šesta utrka Zimske lige Istre i Kvarnera održat će se 2. veljače. XC Novigrad organizirati će, hm… BK Novigrad.