26. studenoga 2017

Druga utrka zimske lige održana je u Kočevju. Pobjeda Gregora Sikoška, vrijeme prikladno imenu – zimsko.

U Kočevju je održana druga utrka Giant mtb ZLIK – Zimske lige Istre i Kvarnera. Ukupno najbrži bio je pobjednik prve ovogodišnje utrke Gregor Sikošekdrugi je bio pobjednik kategorije do 19 godina David Ivartnik, i treći Mitja Tancik. Najviše pobjeda na drugoj utrci otišlo je u ruke domžalskom klubu Energijateam.com.

Na vrhu klasične staze za slovenski kup, u Trail centru Kočevje, bilo je nešto snijega. Krug je bio isti kao na utrkama u olimpijskom cross countryju, osim tri tehnički zahtjevnija dijela na kojima su napravili obilaznice. Prevoziti 5 krugova predstavljalo je pravi izazov, s obzirom da se staza iz kruga u krug sve više sklizala a kotači su se zbog velike količine blata vrtili sve teže i sporije.

Gregor Sikošek

Ukupni poredak po kategorijama:

U7 – pobjeda Urbana Dejaka (Energijateam.com) pred klupskim kolegom Borom Križzanom, na trećem mjestu Matija Blašković.

U9 – prvo mjesto Lenart Dejak (Energijateam.com), drugo mjesto Kristjan Zupanc Anclin (Calcit Bike Team) i treće mjesto Jakob Mlakar (MBK sportR.si).

U11 – pobjeda Jurija Zupaniča (Energijateam.com), drugo mjesto Marka Turčića (BBK Grožnjan), na trećem mjestu Nino Majcan (BK mtb Istra Pazin).

U11 djevojčice – pobjeda Mete Tancik (Energijateam.com) pred Leom Mohorić (BK Grobnik)

Start najmlađih

U13 – Pobjeda Eriku Vorkapiću (BK Grobnik)

U15 – Filip Zupanič (KD KM) je bio brži od Sebastiana Živkovića (BK Grobnik).

U15 djevojke – dva kruga najbrže je odradila Daša Mlakar (MBK sportR.si)

U17 – jedini natjecatelj u toj kategoriji bio je Jakob Smolnikar (Energijateam.com), koji je svojim vremenom suvereno konkurirao starijim natjecateljima.

U19 – u toj kategoriji je također nastupio samo jedan natjecatelj. David Ivartnik (Energijateam.com), koji je vozio odlično i bio poprilično konkurentan skoro svima u starijim kategorijama, osim ukupnom pobjedniku. Tako je David suvereno osvojio i drugo mjesto u ukupnom poretku.

David Ivartnik

Kategorija do 30 godina – Prvo mjesto je osvojio Sebastijan Šajina (BK TNT Pazin), na drugo mjesto se uvrstio Edi Pucić (BK Žminj), njegov klupski kolega Karlo Peteh, utrku nije završio.

Kategorija do 40 godina – druge pobjede u sezoni veselio se Gregor Sikošek (JB Team), drugo mjesto je osvojio Mitja Tancik (Energijateam.com), a treće domaćin Janez Dejak, koji isto tako vozi za domžalski klub.

Do 50 godina prvo mjesto za Jožeta Vesela (KD Papež Podgorje), drugo mjesto je osvojio Goran Zidarić (BK Buzet) treće Milko Zec (BBK Grožnjan).

Kategorija nad 50 godina – prvo mjesto za BK Novigrad i Denisa Bukovca. Na drugo mjesto se uvrstio Denis Udović (BBK Team RODEO).

Djevojke do i preko 30 godina – u kategoriji do 30 godina je bila najbrža Jana Filipović (BK Biker), u kategoriji nad 30 godina Romina Marušić.