13. siječnja 2019

Na prvoj ovogodišnjoj utrci serije okupilo se 119 natjecateljica i natjecatelja. Bilo je super na XC Ronjgi!

Uz znatno manji broj domaćih natjecatelja (zbog CX NP u ne tako dalekoj Puli), na startu u Ronjgima pojavila se jaka talijanska ekipa Eppinger Team, ali i stari znanci Zimske lige na čelu sa slovenskim matadorom Gregorom Sikošekom. Kako se odvijala četvrta utrka 12. sezone Zimske lige Istre i Kvarnera?

Ukupno 119 natjecateljica i natjecatelja nastupilo je u petnaest kategorija, a ukupno najbrži (na velikoj stazi) bio je Talijan Daniel Pozzecco (Eppinger Team). Spomenuti Gregor Sikošek (JB Team Novo Mjesto), bio je ukupno drugi, a njegov klupski kolega Tomaž Čefuta treći. Pozzecco je slavio u svojoj kategoriji U30M, a Sikošek i Čefuta su osvojioi prva dva mjesta u kategoriji master A.

Rezultati (muške kategorije)

U13 – pobjeda za Erika Vorkapića, drugo mjesto Nikola Mikuličić, treće Vartol Pavušek (svi BK Grobnik).

U15 – prvo mjesto Matija Paškvan, drugo mjesto Matko Margetič, treće Patrik Grubišić (svi BK Grobnik)
U17 – pobjeda Sebastijanu Živkoviću (BK Grobnik), drugo mjesto Dominiku Grbcu, treće Tomislavu Matejčiću (oba BBK Team Rodeo).
U19 – pobjeda u ruke Talijanu Alessandru Bertonu (ASD Team Velociraptors), drugo i treće mjesto za BBK Team Rodeo – Boštjan Sušanj i Antonio Vlah.
U30 – prebrz za sve ostale bio je Talijan Daniel Pozzecco (Eppinger Team), drugo mjesto je osvojio Alen Tomašev (BK Crikvenica), treći je bio Martin Legović (BK Novigrad).
U40 (master A) – u najjačoj kategoriji nastupilo je više od trideset natjecatelja, prvo mjesto za Gregorja Sikošeka (JB Team Novo Mesto), drugo mjesto za Tomaža Čefutu, treće za Mitju Klavoru (oba Eppinger Team).
U50 (master B) – pobjeda Janiju Prešernu (B.V.G. Gulč – BTS Company), drugo mjesto Jožetu Veselu (KD Papež Podgorje), treće mjesto Alešu Rijavcu (Energijateam.com).
50+ (master C) – prva dva mjesta Talijanima Mauriziu Ingusciu (G.S. Azzida Valli del Natisone) i Giovanniju Marassiju (A.S.D. Bike & Run Gorizia), treći je bio Denis Udović (BBK Team Rodeo).

Ženske kategorije

U15W – Daša Mlakar (MBK SportR.si) je pobjegla Talijankama Alessiji Mastrangelo i Sari Hlabian.
U30W – Antonela Juretić je pobjegla ekipnoj kolegici Valentini Pilčić (BK Grobnik)
30+ W – Drugo mjesto je osvojila Barbara Kuhar (BK Žminj), i to u sendviču među dvama Talijankama Donatelli Cosliani (SC Cottur) i Fiorelli Botter (A.S.D. Team Velociraptors).

Početničke kategorije

U9 – Urban Dejak (Energijateam.com) je pobjegao Christianu Bruniju i Filipu Plićiću (BK Grobnik).
U11 – Lenart Dejak (Energijateam.com) je pobjegao Talijanima Eriku Hlabianu (Cycling team Friuli) i Matteu Bruniju.
U11W – Matea Šenkinc (BBK Team Rodeo) je bila brža od Lee Mohorić (BK Grobnik).
U13 – Damjan Šenkinc (BBK Team Rodeo) je bio spretniji od Kristiana Burića.

Svi rezultati

Slijedeća utrka Giant mtb Zimske lige Istre i Kvarnera biti će XC St. Becich, 27. siječnja. Za organizacijo će brinuti BK Poreč.