Giant mtb ZLIK
16. studenoga 2021

Povratak dugo očekivane zimske serije Giant mtb ZLIK! Smrznuta ovca našla se na skraćenoj stazi Izgubljene ovce kod Grožnjana. Apsolutno najbolji bio je Luka Grubišić…

Natjecatelji(ce) iz Hrvatske, Slovenije i Italije okušali su se na prvoj utrci ovogodišnje zimske lige, koja će tijekom cijele sezone izbrojati čak deset kola. Najbrojnija kategorija bila je ona do 40 godina s čak 40 natjecatelja na startu! Iz one mlađe kategorije, od 31 do 40 godina, došao je apsolutni pobjednik nedjeljne Smrznute ovce koja se odvijala po klasičnom krugu Izgubljene ovce, doduše nešto kraćem i lakšem.

Najbolji po kategorijama (muški)

U17 – Gal Oblak je bio nakon 1:13:30 brži od Julija Zupana (KK Završnica). Antonio Broznić (KBBXS Adrenalina) osvojio je treće mjesto.

U19 – Timothy Banovec (Team Granfondo Slovenija) uvjerljivo je proslavio nakon sedam rundi (1:03:42). Drugo je mjesto osvojio Eric Stišić (BK Rijeka), treći je bio Dominik Orbanić (BK Žminj).

U30 – Miran Kovačič (Team Granfondo Slovenija) pobjednik je kategorije (1:04:13 ). Drugo mjesto osvojio je Diego Žužić (BK Poreč), treće mjesto bio je Rok Jamšek (Calcit Bike Team).

U40 — Apsolutni pobjednik i pobjednik kategorije je Luka Grubišić (Adrenalina MTB Team, 1:02:03) koji je bio brži Gregora Sikošeka (BK Novigrad). Treći je bio Mario Sajko (Team Granfondo Slovenija).

U50 — Jani Prešeren (Team BTS Company) uvjerljivo slavi u drugoj najstarijoj i drugoj po veličini kategoriji. Emil Peteh (BK Žminj) zauzima drugo mjesto, a treći je bio Jan Starman (KD Rajd).

50+ — Loris Tomat (A.S.D. Velchiaro) prvi, Iztok Kuret (KD Alpe SiS) drugi i Valter Kliba (Adrenalina MTB Team) na trećem mjestu.

Ženske kategorije

U30 W – Daša Mlakar (MBK Črni Vrh) je potukla konkurenciju (1:05:50) i za 8 minuta je pobjegla Antoneli Juretić (BK Grobnik), a treća je bila Valentina Pilčić (BK Grobnik)

30+ W – Lara Kocjančić (MBC Trst) bila je najbrža u kategoriji (1:13 :36). Drugo mjesto osvojila je Melita Dorčić, a treća je bila Romina Marušić (BK Novigrad).

Dječje kategorije

U7 — Najbrži u najmlađoj kategoriji bio je Mario Vidaković (Adrenalina MTB Team), drugo mjesto je Matevž Zobec, a njegova teta Lukas Horvat.

U9 — 1. mjesto Emanuel Ćović osvojio je nakon pet kratkih kola i 9 minuta i 52 sekunde za sve 4 sekunde prije Lorena Margetića (BK Grobnik), treće mjesto osvojio je Val Milat (BK Campetto).

U11 — 1. mjesto za Jana Horvata (BBK Šišmiš), koji je proveo 8 minuta i 27 sekundi za pet krugova i prošao Ožbe Lempet (MBK Črni Vrh) na 21 sekundi. Treći je bio Bor Križnar (MTB Trail Center Kočevje).

U11 W – Stefani Štrucelj, Nicole Nižić (BK Grobnik) i Korina Abramović (BBK Team Rodeo) prve su tri u kategoriji djevojaka.

Rezultate potraži na @chiptiming.hr..

Sljedeća utrka održati će se 28. studenog u Rapcu. U organizaciji Bike centra Rabac i BK Albona 1921. Prijave su već otvorene na prijavim.se.

Naslovna fotografija: Chip Timing