7. siječnja 2018

ZLIKovci su se natjecali nadomak Poreča. Među 70 natjecatelja nastupilo je šest djevojaka.

Današnja utrka Giant mtb ZLIK se održala nadomak Poreča. Bivši posjed plemićke obitelji Becich ugostilo je natjecatelje četvrtog kola Zimske lige. Organizaciju je odlično odradio BK Poreč, na startu se skupilo 70 biciklista, a među njima šest djevojaka.

Apsolutno najbrži je bio Talijan Daniel Pozzecco (Team Eppinger), koji je iza sebe ostavio klupskog kolegu Tomaža Čefuto, dok je treće mjesto osvojio Jani Prešeren (B.V.G. Gulč – BTS Company). Prva trojica bili su najbolji u svojim starosnim kategorijama.

Rezultati po kategorijama

Kraći krug vozili su najmlađi
U7 – prvo mjesto za Urbana Dejaka (Energijateam.com)
U9 – pobjeda je pripala Lenartu Dejaku (Energijateam.com)
U11 – prvo mjesto je zauzeo Marko Turčić (BBK Grožnjan)
U11 djevojke- pobjeda Lea Mohorić (BK Grobnik)

U13 – prvo mjesto za Erika Vorkapića (BK Grobnik)
U15 – pobjeda je pripala Ivanu Perušku (BK AXA)

Ženska kategorija
U30W – usamljena u kategoriji, ali svejedno najbrža među curama bila je Dorotea Čargonija (BK Rijeka)

U30+ – pobjeda za Romino Marušić, ispred Fiorelle Botter (ASD Team Velociraptors) i Barbare Kuhar

U muškoj kategoriji vozači su morali voziti pet krugova.
U17 – među mlađima najbolji je bio Fran Miholjević (BK Rijeka)
U19 – najbrži Marin Jotanović (BK Rijeka)

U kategoriji do 30 godina najbrži je bio Daniel Pozzecco (Team Eppinger), na drugom mjestu je završio Alen Jovanović – Verbanac (Bk Bike Event), dok je treći bio Rok Pajek (JB Team).

U najmnogoljudnijoj kategoriji, muškarci do 40 godina slavio je Tomaž Čefuta (Team Eppinger), koji je iza sebe ostavio Janeza Dejaka (Energijateam.com) i Roka Goloba (JB Team).

U kategoriji U50 najbolji je bio Jani Prešeren (B.V.G. Gulč – BTS Company). Na drugom mjesto je završio Goran Zidarić (BK Buzet), trećem pak Jože Vesel (KD Papež Podgorje).

Među najstarijima, kategorija 50+, slavio je Giovanni Marassi (GS Azzida), iza njega je bio Dario Radmanović (BK MTB Istra Pazin), a treći Denis Udović (BBK Team Rodeo).

Poredak

Bogatu fotogaleriju Alena Beakovića možete pogledati ovdje.

Peta utrka Giant mtb ZLIK na rasporedu je 21. siječnja. XCO Rjongi u organizaciji BBK Team Rodeo.