5. lipnja 2018

Maks, Frano, Ivan i Gorana novi su nacionalni prvaci i prvakinja u MTB enduru, Marin Ranteš prvi prvak RH u BMX freestyleu, Ema i Larisa iz Kočevja donijele 32 UCI boda…

Maks, Frano, Ivan i Gorana!

Na Medvednici je u subotu 2. lipnja održano  Nacionalno i Prvenstvo Grada Zagreba u MTB enduru. Nacionalni prvaci su: Alen Smolić (BBK Team Rodeo, Juniori M), Maks Tucman (BK TNT Pazin, M1), Frano Liović (BK TNT Pazin, M2), Ivan Brajković (BK Opušteno, M3, ujedno i prvak Grada Zagreba) te Gorana Težak (Adrenalina MTB Team, žene).

Rezultati:

Prvenstvo RH

Prvenstvo ZG

Slijeva: predsjednik HBS-a Tomislav Zadro, Fran Zeman, Marin Ranteš i Filip Popović (foto: HBS)

Pannonian Challenge i 1. Nacionalno prvenstvo u BMX freestyleu

U sklopu ovogodišnjeg izdanja Pannonian Challengea u subotu 6. lipnja u Osijeku je održano prvo Prvenstvo Hrvatske u BMX freestyle kategoriji te su proglašena najbolja tri BMX vozača. U kategoriji profesionalnih BMX vozača titulu najboljeg osvojio je Marin Ranteš iz Varaždina. Drugo i treće mjesto otišli su u Bjelovar, u ruke Frana Zemana i Filipa Popovića. Prvo mjesto u kategoriji amatera zauzeo je Fran Marko Vlahinić, drugo mjesto zauzeo je Hrvoje Dekanić, a na treće mjesto plasirao se Luka Bošnjak.

XCO Kočevje C1: Vrlo dobre Ema i Larisa

Ema Filipović i Larisa Bošnjak u nedjelju 3. lipnja su u Kočevju donijele nove UCI bodove Hrvatskoj. Ema je bila šesta u kategoriji seniorki (pobijedila je Jana Belomojna, UKR) i zaradila je 18 bodova (zanimljivo je da je samo dan ranije nastupila na MTB maratonu na Rabu). Larisa je bila četvrta u kategoriji juniorki i zaradila je 14 bodova (pobijedila je Vita Movrin, SLO). Nastupili su i juniori Stjepan Hunjak, Timotej Kocen, Lovro Matek i Mirko Budimlić, ali u jakoj konkurenciji nisu uspjeli doći do bodova.

Rezultati na uci.ch.

Najavljujemo: MTB uspon na Učku

U subotu 9. lipnja na rasporedu je rekreativni MTB uspon na Učku sa startom u Mošćeničkoj dragi, na rivi. Uspon na 1400 m visoku planinu startati će u 11, a vremenska rampa istječe u 15:00. više informacija o ovoj vožnji u organizaciji BBK Team Rodeo potraži na društvenoj mreži

Najavljujemo: 4. kolo MTB maraton kupa Istre – XCM Bale Outdoor Festival

Ukoliko završiš MTB uspon na Učku u subotu, možeš se odmah spustiti do Bala i slijedeći dan, u nedjelju 10. lipnja, startati na četvrtoj (rekreativnoj) utrci prvoga Kupa Istre u MTB maratonu. Finalna utrka ove serije u organizaciji BK AXA, startati će iz Bala u 9 sati. Više informacija potraži na društvenoj mreži

Najavljujemo: XCM Terezijaner

Još jedan rekreativni maraton, ali u sjevernoj Hrvatskoj. XCM Terezijaner biti će održan na Bilogori, a start je ubilježen za nedjelju 10. lipnja u 10 sati, na Gradskom korzu u Bjelovaru. Više informacija potraži na društvenoj mreži

Najavljujemo: 1. Biciklijada Sveta Gera

U nedjelju 10, lipnja u organizaciji BK Biker biti će održana MTB biciklijada s ciljem na Svetoj Geri. Više informacija potraži na društvenoj mreži

Održan XCM Big4

Prvi MTB maraton na Rabu, XCM Big4 (UCI C3), održan je u subotu 2. lipnja. Rezultati na uci.ch

Naslovna fotografija: Slaven Boban (BK Opušteno), Frano Liović (BK TNT Pazin) i Aleksandar Vondraček (BK Opušteno) na postolju za kategoriju M2 (slijeva) – foto: mtb.hr)